Umowa na rewitalizację kina Iskra i stadionu przy Okrzei podpisana!

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski podpisał w piątek Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu umowę na dofinansowanie rewitalizacji dwóch obiektów, dawnego kina „Iskra” oraz stadionu przy Okrzei. Na modernizację powiat pilski zdobył prawie 7 milionów złotych. To drugi – po Starym Rynku w Poznaniu, najwyżej oceniony projekt rewitalizacji w Wielkopolsce w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Rewitalizacji miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”.

– Pod koniec stycznia spełniliśmy ostatnie formalności, brakowało tylko podpisów pod umową. Udało się i wreszcie możemy zacząć działać – mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Po podpisaniu umowy ruszają przetargi na wyłonienie wykonawców inwestycji.
Pierwsze prace mogą już ruszyć w maju.

– Chcemy przywrócić dawny blask i świetność tym obiektom użyteczności publicznej. Naszym celem jest by każdy mieszkaniec znalazł tam miejsce dla siebie. Na stadionie w części rekreacyjnej powstanie plac zabaw, siłownia oraz ścianka do graffiti. W dawnym kinie Iskra skupimy się najpierw na wymianie dachu i elewacji, chcemy też odtworzyć zamurowane okna– mówiła przedstawiając projekt Anna Ligenza z Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pile.

Modernizacja stadionu potrwa do końca tego roku. Koniec remontu w starym kinie „Iskra” planowany jest na grudzień 2020.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart