Connect with us

Wiadomości

Mieszkańcy DPS w Pile z wizytą u starosty

Published

on

U starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego gościła grupa mieszkańców w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile.

Niedawno starosta odwiedził mieszkańców w ich domu, teraz nadszedł czas na rewizytę.
– Kolejne spotkanie sprawiło mi ogromną radość, sadzę, ze moim gościa również. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest utrzymywanie więzi i kontaktów z mieszkańcami domów pomocy społecznej, to obopólne korzyści, nie tylko emocjonalne. Dla mnie to również wymiana doświadczeń, okazja do poznania wielu ciekawych historii – mówi starosta.

– Staramy się dla mieszkańców organizować jak najwięcej takich wyjść na zewnątrz, o ile pozwala im na to zdrowie. Mamy do dyspozycji samochód, dzięki któremu mogą przemieszczać się także osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement