Connect with us

Wiadomości

Spotkanie starosty pilskiego z burmistrzami i wójtami

Published

on

Eligiusz Komarowski, starosta pilski spotkał się z burmistrzami i wójtami gmin wchodzących w skład powiatu pilskiego. Spotkanie miało formułę konwentu.  

Rozmawiano m.in. o bieżących inwestycjach w gminach, również tych realizowanych przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe oraz o współpracy, także przy wspólnym finasowaniu różnych przedsięwzięć.
– Stale współpracujemy z poszczególnymi gminami, tak by podnosić komfort życia naszych mieszkańców. Tym razem rozmawialiśmy o kolejnych inwestycjach na terenie powiatu, a lista potrzeb jak i pomysłów jest długa. Ale współpraca jest dobra i przynosi efekty – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Jednym z priorytetów są inwestycje drogowe i budowa chodników na terenie gmin powiatu. Obecnie Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe realizuje wiele takich przedsięwzięć. Przypomnijmy, że na ukończeniu jest modernizacja ponad 2-kilometrowego odcinka ul. Kamiennej na terenie Gminy Piła, trwa budowa 6-kilometrowego drugiego odcinka obwodnicy północnej Kijaszkowo-Czajcze-Wysoka, na który Powiat Pilski pozyskał 12 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Trwają także prace modernizacyjne na innych drogach powiatowych, na które Powiat Pilski pozyskał kolejne środki z tego funduszu, łącznie blisko 15 mln zł. Za te pieniądze wyremontowanych zostanie prawie 20 km dróg w gminach. Remonty już się zaczęły, m.in. w gminie Wyrzysk na odcinku Wyrzyska Skarbowy – Gleszczonek – Glesno, a ruszają już kolejne.
– Nasze inwestycje z pewnością poprawią stan infrastruktury drogowej w każdej gminie, a dzięki takim spotkaniom współpraca z poszczególnymi gminami, mam nadzieję, będzie jeszcze efektywniejsza – podsumowuje starosta.
W spotkaniu wzięli udział także Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Artur Bąk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading

Polityka

Dokąd zmierza Piła? Dlaczego wyburzają kamienice?

Published

on

By

Kilka dni temu rozpoczęło się wyburzanie kamienicy przy ul. Ossolińskich w Pile. To charakterystyczna kamienica z muralem. Wielu mieszkańców miasta jest zdecydowanie przeciwna jej wyburzeniu. Po cichu zadają pytania, czy teren ten przeznaczony jest już przeznaczony dla konkretnego developera?

-Włodarze naszego miasta zdają się nie przejmować tym co sądzą mieszkańcy. Robią tylko to co sami uważają za dobre. Problem w tym, że w ten sposób niszczą to do poprzednicy wypracowali przez dziesiątki lat – mówi Pan Roman, mieszkaniec tego osiedla.

-Pewnie już komuś ten plac został obiecany – zastanawia się inny mieszkaniec Piły.

Władze twierdzą, że koszt remontu kamienicy byłby zbyt duży, dlatego zapadła decyzja o jej wyburzeniu. W tym tygodniu budowlańcy rozpoczęli wyburzanie obiektu, który od wielu lat był wpisany w krajobraz Piły.

Internet aż huczy na ten temat. Wszyscy zastanawiają się dlaczego włodarze miasta starają się za wszelką cenę sprzedawać tereny pod budowę mieszkaniową. Zyskują na tym developerzy, którzy coraz śmielej stawiają w Pile kolejne betonowe bloki.

Tymczasem w mieście jest wiele kamienic, którym można przywrócić dawny blask. Pisaliśmy o tym kilka miesięcy temu, gdy burzone były kamienice przy ul. Wawelskiej. LINK TUTAJ.

Advertisement

Dlaczego w Pile wolą burzyć kamienice, niż odrestaurowywać? Bo to za drogo kosztuje?

Skoro jednak prezydent Wrocławia może każdego roku odnawiać stare kamienice to dlaczego w Pile tak się nie dzieje? Mało tego! We Wrocławiu potrafią z takich kamienic robić prawdziwe perełki. Warto chociażby spojrzeć na te zdjęcia poniżej. Tak wyglądają odnowione klatki schodowe kamienic we Wrocławiu.

Pytanie nasuwa się jedno. Dlaczego nie można tak zrobić w Pile? Czy doprawdy trzeba wszystko zniszczyć, wyburzyć, zlikwidować?

Pytanie brzmi: Czy naprawdę warto?

Advertisement
Continue Reading
Advertisement