Connect with us

Ludzie

Przed Wielkanocą warto wesprzeć zwierzęta z pilskiego schroniska

Published

on

Wiosną nie tylko przyroda budzi się do życia, ale również w pilskim schronisku dla zwierząt można zaobserwować ożywienie. Można odnieść wrażenie, że i podopiecznym Miluszkowa zaczyna udzielać się atmosfera nadchodzących świąt. Czy tak jak do ludzi przychodzi wielkanocny zajączek z prezentami, tak samo ktoś będzie chciał wcielić się w rolę wielkanocnego zajączka i podarować coś schroniskowym podopiecznym?

O czym marzą schroniskowe zwierzaki?
Norbi, niewielki, rudawy i pełen energii kundelek z pewnością marzy o człowieku, który będzie miał czas na długie spacery i zabawy. W wymarzonym nowym domu nie mogłoby jednak być dzieci, bo to byłoby dla niego zbyt stresujące. Za to inny psi kumpel zostałby zaakceptowany. Czy zajączek wielkanocny sprezentuje mu taki dom? Norbi nie traci nadziei.

Majka, gdyby tylko umiała mówić, na pewno poprosiłaby wielkanocnego zajączka o własnego człowieka, do którego mogłaby się przytulać i łasić. I który zabierałby ją na długie spacery, podczas których mogłaby wszystko w biegu obwąchiwać i cieszyć się wolnością i otaczającą przyrodą. A po tych spacerach, żeby mogła ułożyć się w wygodnym legowisku lub na kolanach swojego właściciela i spokojnie zasnąć. Czteroletnia mała Majeczka wierzy, że wielkanocny zajączek spełni to marzenie. Przecież była grzeczna.

Dwuletnia Diva na święta chciałaby dostać od zajączka kochający dom pełen aktywnych ludzi. Bo Diva uwielbia spacery i będzie wiernym towarzyszem wszelakich wypraw. W zamian odwdzięczy się kochającym sercem i przytulaniem.

Advertisement

Antek, uroczy i fantastyczny kot o wyjątkowym charakterze. Niby zwykły, bo biało-czarny, ale z oryginalnym pieprzykiem pod nosem. Jego największą namiętnością są mizianki z Człowiekami i jedzenie. Jego marzeniem są własne ręce do głaskania i miska zawsze pełna kocich przysmaków.


Niestety psie i kocie marzenia nie spełnią się same. Do tego potrzebni są odpowiedzialni, wrażliwi na los zwierząt ludzie. A wiosna to przecież świetny czas na to, by pomyśleć o przygarnięciu pod swój dach czworonoga. Dni są coraz dłuższe, robi się coraz cieplej, a to idealne warunki do długich spacerów z psem przy nodze. Wymagający regularnego wyprowadzania pupil będzie idealną motywacją do tego, by więcej się ruszać, co pozytywnie przełoży się na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

-Należy jednak pamiętać, by dobrze przemyśleć decyzję o przyjęciu pod swój dach czworonoga. To nie może być decyzja podjęta pod wpływem chwili. Pies czy kot nie może być również wielkanocnym prezentem, bo święta przeminą, a obowiązki pozostaną – mówi Alicja Dorsch, szefowa pilskiego schroniska.

Wielkanocny zajączek może spełnić też nieco mniejsze marzenia podopiecznych pilskiego Miluszkowa. Na liście potrzeb znajdują się m.in. zabawki dla psów i kotów, kuwety, żwirek do kuwet, podkłady, przekąski dla psów, legowiska, smycze, obroże, szelki w różnych rozmiarach. Wystarczy wybrać się do sklepu zoologicznego, a sprzedawcy z pewnością pomogą skompletować paczkę dla podopiecznych schroniska. Ważne! Nie kupujmy karmy, bo schroniskowe zwierzaki wymagają specjalistycznego żywienia i zakup pożywienia lepiej zostawić pracownikom Miluszkowa. Oni najlepiej wiedzą co najlepiej służy brzuszkom naszych bezdomniaków. Zawsze można też skontaktować się ze schroniskiem i zapytać o bieżące potrzeby. Schroniskowe psy i koty będą wdzięczne za każdy wielkanocny upominek.

A jeśli czasu brak to zawsze można wesprzeć naszych podopiecznych darowizną przekazaną prężnie działającej przy schronisku Fundacji Miluszków. Każdy grosz zostanie wykorzystany dla Miluszkowiaków, bo one są głównymi beneficjentami jej działań.

Advertisement

Santander Bank Polska S.A.
34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
IBAN: PL34109025900000000142863507
SWIFT: WBKPPLPP
„Darowizna dla podopiecznych Miluszkowa”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

KGW Dziembowo świętowało piękny jubileusz

Published

on

By

fot. FB/UMiG Kaczory

Panie z KGW Dziembowo w towarzystwie zaprzyjaźnionych organizacji oraz władz samorządowych w sobotni wieczór świętowały piękny jubileusz 60-lecia.

Tę znakomitą ucztę dla ciała i ducha rozpoczęła Przewodnicząca Koła Natalia Perz, która przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła rys historyczny koła:
„Koło powstało 15 kwietnia 1964 roku z inicjatywy Pani Izabeli Kaźmierczyk, która jako pierwsza pełniła funkcję przewodniczącej. Następnie funkcje te obejmowały kolejno Danuta Gonia, Krystyna Zdanowska i Renata Dorsz. Jak wynika z zachowanych dokumentów najprawdopodobniej w roku 1996 działalność KGW została zawieszona i przerwa ta trwała 9 lat. 8 marca 2005 roku na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez sołtysa Jana Kieruja działalność Koła została wznowiona a na przewodniczącą wybrano Panią Marię Renatę Bąkowską, która pełniła tę funkcję do 12 lipca 2016 roku. Po niej funkcję przewodniczącej Koła przejęła Pani Natalia Perz i pełni ją po dziś dzień. Przez te 60 lat działalności koło prężnie funkcjonowało. W 2021 roku Panie wpisały Koło do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich
Nie obyło się bez podziękowań. Najważniejsze podziękowania powędrowały do członkiń, których aktualnie jest w kole 43. Panie dostały pamiątkowy list oraz kubek z logiem koła. Specjalne wyróżnienia trafiły na ręce Pań szczególnie zasłużonych dla koła, które są w Kole od samego powstania, mianowicie do: Pani Anieli Rucińskiej, Pani Teresy Zodrow oraz Pani Barbary Strankowskiej oraz do byłych przewodniczących Pani Danuty Goni oraz do Pani Marii Renaty Bąkowskiej.
Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski złożył Paniom życzenia. Podkreślił jak przez lata działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie potrafiło zrzeszać mieszkańców. Na ręce przewodniczącej złożył życzenia i gratulacje, a także pamiątkową statuetkę, list oraz bukiet kwiatów. Nie omieszkał również pominąć byłych przewodniczących Koła, które tak wiele do niego wniosły na przestrzeni tych 60 lat.

Continue Reading

Ludzie

Na dworcu PKP w Pile ustawiono tabliczkę przy figurze Świętej Katarzyny

Published

on

By

W piątek przy figurze Świętej Katarzyny na dworcu PKP w Pile zamontowano tabliczkę informacyjną.

Św. Katarzyna Aleksandryjska to patronka polskich kolejarzy.
Urodziła się ok. 282 roku w Aleksandrii w Egipcie. Była córką króla Kustosa. Według tradycji była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Poniosła śmierć męczeńską w wieku 18 lat.
W ikonografii św. Katarzyna przedstawiana jest w koronie królewskiej, z palmą męczeńską w dłoni. Jej atrybutami są: anioł, Dziecię Jezus, nakładające na jej palec pierścień jako oblubienicy, filozofowie, z którymi prowadziła dysputę, gałązka palmowa, koło, na którym była łamana, korona w ręku, krzyż, księga, miecz, piorun.
Purpura jest znakiem godności królewskiej, ale oznacza również krew, przez co symbolizuje męczeństwo. Kolor zielony symbolizuje nadzieję, młodość, sprawiedliwość oraz odrodzenie. To kolor przyrody, kolor życia. Oznacza pełne nadziei pielgrzymowanie do domu Ojca.
Kolejarze obrali ją sobie za Patronkę, uważając, że skoro pod kołem męczeńskim nie zginęła – to uchroni też innych od śmierci pod kołami pociągów. Wizerunek świętej widnieje na wielu kolejarskich sztandarach, na wielu dworcach kolejowych są jej kapliczki. Kult świętej Katarzyny jest wśród braci kolejarskiej bardzo żywy.
– Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu instalacji: Panu Arkadiuszowi Zielińskiemu, Panu Szymonowi Gutowi, Panu Dariuszowi Peruckiemu, Panu Filipowi Palczewskiemu – mówi Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata.
Pomnik Św. Katarzyny znajduje się na pilskim dworcu PKP.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement