Connect with us

Wiadomości

Skandal w Gładyszewie. Ktoś strzela do zwierząt

Published

on

Skandal w Gładyszewie. Od kilku tygodni ktoś strzela z wiatrówki do zwierząt. Sprawa została już zgłoszona na Policję.

Pilska policja prowadzi śledztwo w sprawie strzelania do zwierząt na pilskim osiedlu Gładyszewo. Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu.

-Córka zauważyła, że kotek, którego dokarmiamy, ma krwawą ranę. Później okazało się, że z rany tej wyleciał śrut. Wtedy byłyśmy już pewne, że kotek oberwał z wiatrówki – opowiada Sylwia Andrzejewska – właścicielka sklepu spożywczego w Gładyszewie.

Kilka dni później okazało się, że postrzelony został także inny kot. Mieszkańcy mówią, że sprawca strzela też do ptaków.

-Czasami słuchać odgłosy strzałów. Boimy się nie tylko o nasze zwierzęta, ale także o dzieci. Przecież sprawca może postrzelić także przypadkowe dziecko idące ulicą – dodają mieszkańcy.

Sprawa została zgłoszona na Policję.

Advertisement

-Faktycznie po zgłoszeniu widać, że Policja przejeżdża częściej niż poprzednio – dodaje Sylwia Andrzejewska.

-Potwierdzam, że otrzymaliśmy zgłoszenie o postrzeleniu zwierząt. Dodam, że zgodnie z prawem sprawcy grozi kara do 3, a w bardzo drastycznych przypadkach nawet do 5 lat pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Śledztwo trwa. Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ludzie

W Grabównie odbyła się kolejna edycja Drzymałówki

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po raz kolejny w Grabównie odbyła się “Drzymałówka” – impreza, która ma kultywować pamięć o tym lokalnym bohaterze.

Jednym z elementów “Drzymałówki” była konkurs plastyczny na temat “Jak teraz mógłby wyglądać wóz Michała Drzymały”. W płynęło na niego aż 39 prac plastycznych. Jury nie miało łatwego zadania. Młodzież z gminy Miasteczko Krajeńskie miała wiele wizji. Według niektórych wóz Drzymały mógłby mieć na dachu panele fotowoltaiczne, a wokół umieszczone kamery. Jeszcze inni w wozie tym widzieli mały basen. Inwencja twórcza nie znała granic.

Prócz konkursu plastycznego był także test wiedzy o Michale Drzymale oraz konkurs kulinarny.

Advertisement
Continue Reading

Biznes

Zeroemisyjne, elektryczne autobusy Yutong E9 wyjadą na ulice Wałcza

Published

on

By

Zakończono dostawę 8 zeroemisyjnych elektrycznych autobusów Yutong E9. Podpisana w zeszłym roku umowa pomiędzy miastem Wałcz a Busnex Poland właśnie została zrealizowana. Wałcz stawia na rozwój elektromobilności w transporcie publicznym a realizacja tego zamierzenia została właśnie rozpoczęta.

Bardzo się cieszymy, że elektrobusy Yutong pojawią się także w województwie zachodniopomorskim. Do Wałcza dostarczyliśmy 9-metrowe pojazdy, sprawdzone już przez polskie samorządy. Osiem zeroemisyjnych autobusów elektrycznych to solidne wsparcie dla komunikacji miejskiej i krok w kierunku zielonego transportu. Już wkrótce nowoczesny, zeroemisyjny tabor obsłuży lokalną komunikację miejską – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Wybrany przez Wałcz Yutong E9 może pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów. Ten elektryczny autobus ma 9 metrów długości i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także wyposażony w klimatyzację i system monitoringu. Kontrakt obejmował również dostawę 4 mobilnych, dwustanowiskowych ładowarek do elektrobusów.

Zakup przez Wałcz zeroemisyjnego taboru autobusowego oraz infrastruktury do ładowania został dofinansowany kwotą w wysokości ponad 15 mln zł w ramach realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu „Zielony Transport Publiczny”. Umowa została zawarta w 2022 r., a w 2023 r. miasto wybrało w przetargu Busnex Poland jako dostawcę elektrobusów.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement