Edukacja„WodoWskazy” na UAM w Pile

„WodoWskazy” na UAM w Pile

„Wezwanie do Wyzwania” pod takim hasłem 28 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja WodoWskazów – Festiwalu Naukowo-Podróżniczego w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. Wydarzenie ma na celu popularyzację nauk przyrodniczych, przede wszystkim z zakresu gospodarki wodnej i ochrony środowiska. Festiwal rokrocznie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że nie wszystkim chętnym udało się zapisać na to limitowane wydarzenie w filii UAM w Pile.

„WodoWskazy” na UAM w Pile

Tegoroczni goście festiwalu to ludzie, którzy swą siłą i odwagą dokonują rzeczy wielkich. Doceniają niemal każdą chwilę, jaką dostają od życia i czerpią z niej pełnymi garściami. Wszystko dlatego, że w pewnym momencie swojego życia pozwolili sobie na refleksję… przyznali się przed sobą do swoich słabości i nabrali pokory.

Obraz
Obraz
Obraz

Doktor Paweł M. Owsianny, nowy dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, podsumował pierwszą pilską wyprawę naukowo-badawczą UAM PIŁA NORD EXPEDITION – SPITSBERGEN 2018. W ubiegłym roku 7 osobowy zespół badawczy, w tym studenci i absolwenci z pilskiego UAM, wyruszył na Spitsbergen w poszukiwaniu bruzdnic i innych mikroskopijnych organizmów wodnych. Na Wodowskazach była możliwość obejrzenia przedpremiery filmu dokumentującego pilski rejs po Morzu Arktycznym oraz wystawę fotograficzną z wyprawy w holu Instytutu.
Są wśród nas ludzie, którzy przekraczają kolejne granice wytrzymałości i robią rzeczy po ludzku niemożliwe. Zachowują przy tym tyle skromności, że tym bardziej ciężko uwierzyć w ogrom tych osiągnięć. Takim człowiekiem jest Piotr Kuryło. Pochodzący z Podlasia ultramaratończyk na co dzień stawia domy, a poza tym pływa kajakiem i dużo biega. Biega tak dużo, że w końcu obiegł całą Ziemię. Serio, w 365 dni! Za ten wyczyn został nagrodzony „Kolosem” – najważniejszą polską nagrodą podróżniczą. Piotr Kuryło wyznaje zasadę – „im trudniej, tym lepiej”, dlatego za dwa miesiące podejmie się kolejnego wyzwania – zimowego pokonania pod prąd najdłużej rzeki Europy – Dunaju.

Nadnotecki Instytut UAM w Pile, zapraszając młodzież na studia, stara się inspirować do aktywności prowadzącej do rozwoju osobistego a „tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty”. Warto więc nie tylko dobrze przygotować się do zdobycia sukcesu, ale przede wszystkim trzeba być gotowym do dobrego przeżycia porażek, które do niego prowadzą. W tym wszystkim ważny jest zaplanowany rozwój własnych zainteresowań, a UAM to pasja dobrze wykształcona! Wszystko wskazuje, że w przyszłym roku WodoWskazy będą trwały przynajmniej dwa dni. Polecamy!

Wybrane dla Ciebie