Connect with us

Na sygnale

Strażacy szukali w rzece, a 20-latek był już w domu

Published

on

Niezwykła historia poszukiwań na rzece Gwda w Pile. Choć to historia z happy endem, to początkowo wszystko wyglądało na czarny scenariusz.

We wtorek po godz. 7.00 rano jeden z mieszkańców Piły zauważył na brzegu rzeki, na wysokości dawnego Berpilu, rower i porozrzucane ubrania. Niestety wokół nikogo nie było. Pilanin postanowił wezwać służby ratunkowe. Na miejsce przybyła m.in. specjalna grupa wodno-nurkowa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz Policja.

-Funkcjonariusze przeszukali ubrania, które zostały na brzegu i znaleźli w nich dowód osobisty należący do 20-latka – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

 

Nurkowie przeszukiwali dno rzeki, jednocześnie w tym samym czasie poszukiwania prowadziła policja. Zostały m.in. przeszukane pilskie bulwary. Młodego mężczyzny jednak nie znaleziono. Po jakimś czasie policjanci z Kaczor ustalili miejsce zamieszkania 20-latka. Okazało się, że jest cały i zdrowy.

Teraz policja ustala dlaczego młodzieniec zostawił dokumenty , ubrania i rower nad pilską rzeką.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement