Connect with us

Wiadomości

Jak wygląda wyremontowana altana?

Published

on

Kilka dni temu zakończył się remont altany w Parku Miejskim w Pile. Kosztował ponad 210.000 zł. Niestety zamiast wzbudzać podziw budzi zdziwienie, a czasami oburzenie części mieszkańców miasta.

O tym, że remont altany w Parku Miejskim w Pile był potrzebny nie trzeba nikogo przekonywać. Kiedy kilka miesięcy temu Urząd Miasta w Pile ogłosił, że zabytkowa altana zostanie gruntownie wyremontowana pod okiem konserwatora zabytków, wszyscy byli zachwyceni. Niestety po wykonanym remoncie altana nie wygląda tak, jak chcieliby mieszkańcy.

-To jakaś fuszerka – oburza się Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata.

Z opinią tą nie zgadza się inwestor czyli Rafał Lisiecki – z-ca dyrektora ZDiZ w Pile.

– W mojej ocenie wszystko zostało wykonane zgodnie z planem i opinią konserwatora zabytków – dodaje Rafał Lisiecki.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z aktualnego stanu zabytkowej altany.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
2 komentarze

2 Comments

 1. effata

  27 stycznia, 2023 at 12:27 pm

  Altana w Parku w Pile.
  210.920,40 zł tyle kosztowało wykonanie prac konserwatorsko – restauratorskich przy zabytkowej altany w Parku Miejskim w Pile imieniem Stanisława Staszica. Wykonała je firma HDM-BUD spółka z o.o. z Bydgoszczy. (!)
  Zdjęcia mówią same za siebie. Wspomniany S. Staszic pewnie przewraca się w grobie.
  Odwalona tak zwana fuszerka, brak szacunku dla nielicznych zabytków w Pile, i to wszystko za publiczne pieniądze, za pracę urzędników urzędu miasta, zarządu zieleni miejskiej, nadzory i wykonawcy.
  Niechlujstwo przykryte sporą ilości farby. Link do dokumentów. Umowa, kosztorys, faktura, protokół odbioru:
  https://drive.google.com/…/1ftseRyq-sBrWq6SqZn0gboz-Z…
  Proszę o uwagi, komentarze, najlepiej wypowiedzi ekspertów od konserwacji, kosztorysów, i dziedzin podobnych przy zakresie takich prac.
  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA
  e-mail: effata@wp.pl

 2. Janek

  29 stycznia, 2023 at 12:15 pm

  Słuchałem wypowiedzi pana Rafała Lisieckiego i stwierdzam, że choć do śmigusa dyngusa mamy jeszcze trochę czasu, ów pan, już “leje wodę” i to z grubej rury. Zadaję sobie pytanie, czy ten remont nie jest oszustwem, a suma 210,000 została rozdysponowana w sposób, fifty- fifty , albo jakoś tak.
  Gzie jest konserwator zabytków ?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Uwaga! Utrudnienia na drodze!

Published

on

By

fot. KPP Piła

W związku z kolizją drogową, do której doszło w nocy z piątku na sobotę uszkodzona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Niepodległości, 500-lecia Piły oraz ul. Koszalińskiej. Do czasu jej naprawy sygnalizacja nadaje tylko sygnał ostrzegawczy.

👮🏻 Mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców policjanci pilskiej drogówki będą doraźnie kontrolować to skrzyżowanie, szczególnie w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu. W momentach newralgicznych będą też ręcznie kierować ruchem.
🚗 Przypominamy również, że al. Niepodległości jest drogą z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast kierowcy jadący od strony mostów królewskich lub lotniska są na drogach podporządkowanych i muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu.
🚨Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Sugerujemy też wybranie alternatywnej trasy przejazdu i ominięcie utrudnienia.

Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading