PKP Intercity: przejazdy dla Ukraińców na ogólnych zasadach od 1 lipca
Obecne zasady wydawania darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy będą obowiązywać do 30 czerwca; od 1 lipca przejazdy te będą odbywać się na ogólnych zasadach ujętych w regulaminie PKP Intercity – przypomniał w piątek narodowy przewoźnik.
Jak zwrócono uwagę w piątkowej informacji PKP Intercity, od 1 do 30 czerwca uprawnieni obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie tylko w relacjach od i do miast położonych przy naszej wschodniej granicy, tj. Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa.
“Obecne regulacje wydawania darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy będą obowiązywać do czwartku 30 czerwca. Od piątku 1 lipca przejazdy te będą odbywać się na ogólnych zasadach ujętych w regulaminie PKP Intercity” – podano.
Ze szczegółami obecnych zasad można zapoznać się pod linkiem: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/bezplatne-przejazdy-dla-obywateli-ukrainy-pociagami-pkp-intercity.html
PKP Intercity przypomniał, że jako pierwszy przewoźnik kolejowy wprowadził bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK i IC 26 lutego br. “Do ostatnich dni czerwca z przewozów PKP Intercity skorzystało ponad 2,3 mln obywateli Ukrainy” – poinformowano.
W informacji podkreślono, że mimo “dużego zaangażowania w pomoc uchodźcom z Ukrainy, jednocześnie PKP Intercity realizowało swoje pierwotne zadania, czyli codzienne przewozy tysięcy Polaków”.
Dodano, że w pierwszych pięciu miesiącach tego roku z usług przewoźnika dalekobieżnego skorzystało ponad 20 mln osób. “W ostatnią niedzielę, 19 czerwca, przewieziono najwięcej pasażerów w ponad 20-letniej historii PKP Intercity” – podano.
Przewoźnik przypomniał, że działa specjalna infolinia PKP Intercity w języku ukraińskim. Infolinia jest dostępna przez 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-18.00: +48 22 473 00 86 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Informacje dostępne są również na stronie internetowej PKP Intercity w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej. (PAP)
autorka: Magdalena Jarco
maja/ drag/