Uwaga! Fałszywi policjanci

W ostatnich dniach na terenie Wałcza pojawiły się przypadki działania oszustów podających się za policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu apelują o ostrożność.

– We wtorek policjanci otrzymali 4 zgłoszenia od osób starszych, które otrzymały telefon od mężczyzny podającego się za policjanta jako „st. sierż. Jacek Kania” – informuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Rzekomy „policjant” informował osoby o tym, że z banku wyciekły dane seniorów, co może być wykorzystane i że osoby te są obserwowane.

Na szczęście w żadnym z przypadków nie doszło do popełnienia przestępstwa. Policjanci apelują o ostrożność. Tym razem seniorzy byli czujni i ostrożni.

Pamiętajmy, że sprawcy przestępstw wciąż wyszukują nowych metod działania, aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar Należy pamiętać, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, tym bardziej telefonicznie. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. Bądźmy ostrożni, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z Policją pod numerem telefonu 112.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart