Connect with us

Na sygnale

Znalazłeś niebezpieczne przedmioty? Kategorycznie ich nie ruszaj!

Published

on

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zabezpieczali miejsce zdarzenia, gdzie znalezione zostały niebezpieczne przedmioty. Jak się okazało były to pociski artyleryjskie, które następnie przejęli saperzy. Czy wiesz co robić w takiej sytuacji?

Mimo, iż od czasu zakończenia wojny minęło sporo czasu to wciąż znajdujemy jej pozostałości. Mieszkaniec Wałcza powiadomił telefonicznie dyżurnego jednostki o tym, że spacerując brzegiem jeziora Raduń znalazł jak powiedział niewybuchy. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol policji, który zabezpieczał to miejsce do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Jak się okazało były to pociski artyleryjskie, produkcji rosyjskiej, pochodzące z czasów II wojny światowej w ilości 6 sztuk. Saperzy zabezpieczyli pociski. Jeśli jesteś świadkiem takiego znaleziska pamiętaj! Kategorycznie nie wolno takich przedmiotów odkopywać, podnosić, przenosić w inne miejsce, wrzucać do ogniska czy stawu. Niezachowanie środków ostrożności w kontakcie z tym przedmiotami może zakończyć się tragicznie.

Advertisement

W takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić Policję (Telefon alarmowy 112) informując o dokładnym miejscu znalezienia przedmiotów, określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość.

Mimo upływu lat te materiały, w dalszym ciągu są niebezpieczne i grożą niekontrolowaną eksplozją. Nie wolno także zabierać tego typu pamiątek z miejsca odnalezienia.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Poważny wypadek w Wyrzysku. Motocyklista zabrany do szpitala

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w samym centrum Wyrzyska. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala w Pile.

– Dziś o godz.9.00 w Wyrzysku na skrzyżowaniu ulic: Podgórnej i 22 stycznia doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot oraz motoroweru Router – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka gminy Wyrzysk nie ustąpiła pierwszeństwo przejazdu 54-letniemu  motorowerzyście.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego.

Mężczyzna z urazem głowy oraz klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Pile. Mundurowi zbadali także trzeźwość obu kierujących. Byli trzeźwi.

Advertisement

Kobiecie policjanci zatrzymali  prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorzy pięknego zapachu… posiedzą za kratami

Published

on

By

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu okradali drogerię samoobsługową w Chodzieży. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że zdarzenie zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać złodzieja, jednak ten wyszarpnął się i uciekł ze sklepu. Miał pecha, bowiem trafił na przechodzącego obok sklepu, będącego na urlopie policjanta, który pomógł obezwładnić złodzieja i wezwał patrol. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał kilka zarzutów związanych z kradzieżami. Przy popełnieniu niektórych przestępstw działał sam, innym razem wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim kolegą, który także usłyszał zarzuty kradzieży.

Obaj są mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Drogeria oszacowała straty na blisko 5 tysięcy złotych. Złodzieje przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy za sprzedaż flakonów.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia, jednakże przy kradzieży zuchwałej mamy już do czynienia z wyższym wymiarem kary, bo 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement