Connect with us

Na sygnale

Policja czaiła się na kierowców z drona

Published

on

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prowadzili w centrum Piły działania z wykorzystaniem specjalistycznego drona. W ciągu nieco ponad trzech godzin mundurowi ujawnili 16 wykroczeń popełnionych przez kierowców w obrębie przejść dla pieszych i skrzyżowań.

-Mundurowi skupili się na zachowaniu zarówno pieszych, jak i kierowców. Miejsce, które wybrano do działań nie jest przypadkowe ponieważ między innymi właśnie tam dochodzi do dużej ilości wypadków z udziałem pieszych- informuje sierż. sztab. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

W ciągu kilku godzin działań funkcjonariusze ujawnili 16 wykroczeń. Wszystkie zostały popełnione przez kierujących pojazdami. Najwięcej z nich dotyczyło wyprzedzania przed i na przejściu dla pieszych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Kierowcy w przypadku popełnienia tego typu wykroczenia mogą otrzymać mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Advertisement

Mundurowi podczas działań ujawnili również kilka wykroczeń związanych z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej oraz nieprzestrzeganiem obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca zabrał ponad 12.000 zł

Published

on

By

Policjanci w całym powiecie szukają sprawcy dzisiejszego napadu na kantor wymiany walut przy Rynku w Chodzieży. Sprawca ukradł ponad 12 tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00.

– Sprawca sterroryzował nożem pracownicę kantoru, zażądał wydania gotówki, a gdy ją otrzymał wybiegł z pomieszczenia – relacjonuje zdarzenie asp. Karolina Smardz-Dymek – oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Pracownica wszczęła alarm. Przypadkowy przechodzień dogonił napastnika. Doszło między nimi do szarpaniny. Przechodniowi udało się odzyskać worek z pieniędzmi. Sprawca zbiegł.

Na miejscu od kilku godzin pracują policyjni technicy oraz policjanci pionu kryminalnego. Wiadomo, że nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Advertisement

Sprawca ukradł 12.600 zł. Śledztwo trwa.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorom miejskich bratków grozi 5 tys. złotych gryzwny

Published

on

By

Kilka dni temu media społecznościowe obiegł filmik z zuchwałej kradzieży bratków dokonanych przez dwóch mężczyzn w centrum Wyrzyska. Policjanci już ustalili ich tożsamość.

– W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek – informuje W. Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat.

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement