Connect with us

Na sygnale

Seryjny włamywacz trafił do aresztu

Published

on

Policjanci z Piły zatrzymali 43-letniego złodzieja.  Mężczyzna usłyszał  14 zarzutów związanych z włamaniami do domów, mieszkań, a także plebanii. Sprawca działał nie tylko na terenie powiatu pilskiego, ale również wałeckiego, złotowskiego i chodzieskiego. Straty jakie wyrządził swoim działaniem są szacowane na ponad 190 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie na terenie Piły doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz plebanii. W większości przypadków sprawca wybijał szyby w oknach, przez które dostawał się do wnętrza pomieszczeń i zabierał cenne przedmioty oraz gotówkę.

Na podstawie wykonanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego czynności został wytypowany sprawca. Policjanci uzyskali również informacje o tym, iż mężczyzna może przebywać na terenie sąsiedniego powiatu. 15 marca kryminalni udali się na jedno z osiedli domów jednorodzinnych w Wałczu, gdzie zauważyli mężczyznę. Sprawca na widok policjantów zaczął uciekać, ale po krótkim pieszym pościgu był już w rękach mundurowych. Przy mężczyźnie policjanci zabezpieczyli biżuterię i zegarki, które jak się okazało pochodziły z przestępstwa dokonanego kilka minut wcześniej.

Advertisement

-Mundurowi w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli również gotówkę w różnych walutach, pozostałą biżuterię oraz elektronikę, która pochodziła z przestępczego działania. W ramach dokonanych ustaleń oraz zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie aż 11 zarzutów związanych z dokonaniem włamań oraz 3 przypadków jego usiłowania-relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Przestępstwa, których dokonał mężczyzna miały miejsce na terenie powiatu pilskiego, wałeckiego, złotowskiego oraz chodzieskiego. W większości przypadków łupem padała najczęściej gotówka, biżuteria, elektronika oraz przedmioty kolekcjonerskie. Straty jakie wyrządził szacowane są na ponad 190 tysięcy złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Pile 43-letni mieszkaniec Piły został tymczasowo aresztowany. Sprawca działał w warunkach recydywy, przez co kara za popełnione przestępstwa może zostać zwiększona i sięgać nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement