Droga Piła – Kalina będzie wyremontowana

Wreszcie! Droga Piła – Kalina będzie wyremontowana.  Doczekaliśmy się szczęśliwego finału prowadzonych od kilku miesięcy rozmów, dotyczących przebudowy drogi na odcinku Piła Leszków – Piła Kalina (3 290 metrów). W negocjacjach, prowadzonych z inicjatywy władz Powiatu Pilskiego, wzięły również udział władze Gminy Piła oraz Skarb Państwa, reprezentowany przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Kaczory. Trójstronną umowę podpisano  w budynku Starostwa Powiatowego w Pile.

– Wartość inwestycji szacuje się na 1,3 mln zł. Gmina i Powiat przekazały na ten cel po 500 tys. zł, pozostałą kwotę (300 tys. zł) wyasygnowało Nadleśnictwo Kaczory. Bardzo dziękuję Gminie i Nadleśnictwu za tak owocne współdziałanie. Obecnie droga jest w bardzo złym stanie i na pewno spędza sen z powiek wszystkim kierowcom, którzy z niej korzystają, dlatego remont jest niezbędny. W ciągu ostatnich czterech lat Powiat przekazał na inwestycje drogowe na terenie Gminy Piła niemal 5,5 mln zł, z czego 1,3 mln pochodziło z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Oczywiście, to nie koniec naszych działań, ponieważ drogi wymagają stałych nakładów – zapewnił Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wicestarosta Stefan Piechocki, odpowiedzialny w zarządzie powiatu za drogownictwo, dodał: – Co roku dokonujemy dużych inwestycji drogowych. Trasę z Kaliny do Leszkowa chcieliśmy naprawić już trzy lata temu, tym bardziej cieszę się, że wreszcie się udało. To ogromny sukces. Ta droga jest bardzo potrzebna naszej lokalnej społeczności.
Szczęśliwy z udanej współpracy był również Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły:

– Cieszę się, że udało się nam osiągnąć porozumienie. Bardzo dziękuję leśnikom i władzom powiatu, a zwłaszcza panu wicestaroście Stefanowi Piechockiemu za udane negocjacje, które prowadził przy akceptacji starosty Eligiusza Komarowskiego. Dodam, że w przyszłym roku wyremontujemy w tym samym ciągu 200-metrowy odcinek za wiaduktem. Ogłosiliśmy też przetarg na wykonanie remontów znajdujących się obok ulic: Wawelskiej i Walki Młodych.
Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile reprezentował zastępca dyrektora, Marian Wiśniewski:

– To pierwsza tego typu umowa z naszym udziałem, ale myślę, że nie ostatnia. Wspomaganie samorządów wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę. Trzy kolejne wnioski czekają już na rozpatrzenie.
Jacek Zwierzyński, nadleśniczy Nadleśnictwa Kaczory powiedział: – Przebudowana droga to większy komfort i bezpieczeństwo dla uczestników ruchu, ale również zwiększenie efektywności gospodarki leśnej. Ponadto łatwiej będzie do nas dojechać szkołom, które regularnie korzystają z prowadzonego przez Nadleśnictwo Ośrodka Edukacji Leśnej.
Zgodnie z zapisem w umowie, zakończenie prac na odcinku Kalina – Leszków przewiduje się do 30 listopada 2017 roku.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart