Connect with us

Wiadomości

Kierowcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami

Published

on

W Ujściu na drodze krajowej numer 11 rozpoczęła się budowa tymczasowych mostów. Na czas rozbiórki i budowy nowych, ruch będzie odbywał się właśnie przez budowane mosty tymczasowe.

To jednak nie koniec utrudnień dla kierowców udających się DK11 w kierunku Poznania.

Na początku lica br. rozpoczną się prace związane z remontem 1,5 kilometrowego odcinka DK11 w Obornikach. GDDKiA w Poznaniu podpisała  umowę z wykonawcą firmą POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE na realizację zadania. Umowa opiewa na kwotę 2 310 705,97 zł.

Termin realizacji zadania to koniec września br.  W ramach remontu odcinka DK11 zostaną wykonane między innymi następujące roboty:

Advertisement
  • frezowanie nawierzchni,
  • remont cząstkowy nawierzchni,
  • ułożenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej nawierzchni,
  • wykonanie oznakowania poziomego

Kierowcy napotkają utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego, ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz chwilowymi zamknięciami ruchu na czas przejazdu pojazdów budowlanych. Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie uwagi na oznakowanie. W celu minimalizacji utrudnień wykonawca nie będzie prowadził prac  w weekendy tj. od piątku od godz. 14:00 do poniedziałku do godz. 6:00.  Główny celem remontu jest poprawa komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego wszystkich uczestników ruchu.

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Walne Zgromadzenie Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Published

on

By

W sobotę 20 kwietnia br. odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Bractwa Kurkowego w Wysokiej.

Podsumowano ubiegłoroczne działania przyjmując stosowne sprawozdania. Po uzyskaniu przez Zarząd absolutorium przystąpiono do wyborów władz na nadchodzącą czteroletnią kadencję.

Siostry i Bracia dali swój wyraz aprobaty dla dotychczasowych władz w jednogłośnym głosowaniu. Prezesem wybrano kolejny raz Brata Jana Mrotka. Sądem Honorowym pokieruje nadal Brat Franciszek Miedziński, a Komisją Rewizyjną Siostra Kamila Helinska.

Advertisement
Continue Reading

Fotorelacje

Jeszcze kilka miesięcy utrudnień w centrum Piły

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W Pile trwa remont al. Wojska Polskiego od ronda Solidarności do terenu Poczty Polskiej. Zamknięcie drogi dla mieszkańców powoduje spore utrudnienia.

Remont zaczął się tuż po światach wielkanocnych. Została zerwana nawierzchnia. Ma zostać wybudowana ścieżka rowerowa, przystanki i położona nowa nawierzchnia jezdni.

Całkowity koszt remontu to około 10 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest dopiero na sierpień br.

Wygląda więc na to, że musimy przyzwyczaić się do zakorkowanych alternatywnych ulic dojazdów. Tymczasem pilska policja apeluje do kierowców by nie poruszali się na zakazie jazdy. Znaki te ustawione są przy wieżowcu “Piła Wita”.

Advertisement

– Zakaz B-1 dotyczy wszystkich pojazdów i zabrania ruchu w obu kierunkach. Konsekwencje za niestosowanie się do tego znaku to m.in. mandat karny w kwocie do 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ złotych oraz 8️⃣ punktów karnych – ostrzega pilska policja.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement