Connect with us

Na sygnale

Śmiertelny wypadek w Pile – Kalinie

Published

on

fot. Twoje 7 dni

Dzisiaj rano doszło do tragicznego wypadku na torach kolejowych w Pile – Kalinie. Nie żyje mężczyzna.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 8.15 na trasie kolejowej Poznań – Piła. Pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Poznań – Piła, około 450 metrów przed stacją kolejową Piła – Kalina potrącił mężczyznę, który zginął na miejscu.

W chwili wypadku pociągiem podróżowało 39 pasażerów. Nikomu z nich nic się nie stało. Policjanci zbadali stan trzeźwości maszynisty pociągu. Był trzeźwy.

Dla pasażerów pociągu postawiono komunikację zastępczą, która zawiezie ich do Piły. Ruch na tym odcinku trasy kolejowej jest wstrzymany.

Na miejscu pracują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz prokurator.

Advertisement

Jeszcze dzisiaj na naszym portalu materiał video z tego tragicznego wypadku. Przy okazji zachęcamy do subskrypcji naszego kanału w serwisie Youtube, gdzie zamieszczamy materiały video z bieżących wydarzeń.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Policjanci na rowerach

Published

on

By

Policjanci z Chodzieży na rowerach patrolują tereny wokół jezior, ale nie tylko. Sprawdzają także inne miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w mieście.

 

Podczas czwartkowej służby na rowerach dzielnicowi odwiedzili kąpielisko przy jeziorze Karczewnik oraz plażę w Ratajach. Kontrole takie podyktowane są zadaniami, jakie stoją przed Policją w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego. Stamtąd udali się promenadą w kierunku centrum miasta. Służba na jednośladzie pozwoliła także policjantom na sprawdzenie takich miejsc jak parki, skwery, place zabaw, boiska, a więc wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony.

Do zadań policjantów poruszających się rowerami należy przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszeniu porządku publicznego oraz zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Mundurowi największą wagę przywiązywali do wykroczeń porządkowych, które są najbardziej uciążliwe i szkodliwe społecznie tj. spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie czy nieobyczajne wybryki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Samoloty gasiły pożar w powiecie chodzieskim

Published

on

By

16 sierpnia 2022 roku po godzinie 16.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację od wracającego z innej akcji zastępu z jednostki OSP Szamocin o pożarze lasu w okolicy miejscowości Lipiniec (pomiędzy miejscowościami Szamocin, a Lipiniec).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest prawie pół hektara młodnika – Nadleśnictwo Podanin, Leśnictwo Lipiny. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się las. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, które dokonały dwa zrzuty wody. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pogorzeliska.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brały udział udział 10 zastępów gaśniczych straży pożarnej PSP i OSP w sile 33 strażaków oraz służby leśne.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement