Connect with us

Wiadomości

Matki – Wariatki pomalowały szpitalne sale

Published

on

Akcja była spontaniczna. Aktywne mamy, związane ze stowarzyszeniem „Matki Wariatki”, postanowiły własnymi siłami odmalować oddział chirurgii dziecięcej w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Jeden krok został już poczyniony. W poniedziałek, 15 maja zaprezentowano kolorową salę „Balonową”, pierwszą z trzydziestu, jakie stowarzyszenie, przy wsparciu ludzi dobrej woli, zamierza efektownie upiększyć. Sponsorem materiałów, których użyto do jej renowacji, był Eligiusz Komarowski, który dokonał zakupu z prywatnych pieniędzy.

Oto, co o akcji powiedziała Patrycja Kujawa, przełożona „Matek Wariatek”: – Na pomysł wpadła jedna z mam, która towarzyszyła tutaj swojemu dziecku i doszła do wniosku, że warto by ten oddział ubarwić. Na początku myśleliśmy o odświeżeniu trzech, maksymalnie pięciu sal, ale życzliwość pana starosty i dyrektora Szpitala zmotywowały nas do szerszego spojrzenia na sprawę. My dopiero zaczynamy, ale myślę, że efekt naszych trzydniowych prac może się podobać. Bardzo chcemy, żeby pozostałe sale też były tak kolorowe. Liczymy, że rozweselą małych pacjentów, którzy będą zmuszeni spędzić tu trochę czasu. Nie zastanawiamy się, ile tygodni pochłoną nasze prace. Bez względu na to, czy potrwają miesiąc, dwa, czy rok, działamy dalej. Oczywiście, rąk do pomocy nigdy za wiele. Liczymy na wsparcie i zapraszamy do współpracy każdego, nawet jeśli nie czuje się artystą. Jednocześnie chcę poinformować, że do tej pory udało się zebrać około 10 tysięcy złotych od osób prywatnych, za pośrednictwem strony www.pomagam.pl/matkiwariatki. Pewne kwoty otrzymujemy również dzięki licytacjom. Jest też grupa firm, która także zadeklarowała wsparcie. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Korzystając z okazji, chciałam dodać, że nasze stowarzyszenie jest całkowicie apolityczne. Działamy z myślą o dzieciach i to jest dla nas najważniejsze.

Słowa podziękowania, a nawet brawa skierowali w stronę inicjatorek pozostali zgromadzeni. Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, powiedział: – To bardzo miła i sympatyczna inicjatywa. Jestem wdzięczny przede wszystkim w imieniu małych pacjentów oraz ich rodziców.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski, przypomniał, że „Matki Wariatki” działają na wielu polach: – Dziękuję nie tylko za tę akcję, którą zresztą z przyjemnością wsparłem. Zachęcam inne osoby, żeby również pomogły pomysłodawczyniom. Warto przypomnieć, że stowarzyszenie Matki Wariatki, przy pomocy Powiatu Pilskiego, zorganizowało także kurs udzielania pierwszej pomocy dla rodziców z małymi dziećmi, a to tylko cząstka ich bogatej działalności. Jestem pod wrażeniem tego, co robi ta wspaniała grupa kobiet. – I dodał: – Chciałbym podkreślić w tym miejscu, że Powiat nieustannie podejmuje inne działania dla dobra Szpitala. Niedawno złożyliśmy wniosek na 7 milionów złotych, celem gruntownego remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto staramy się o jeszcze większą kwotę na termomodernizację tego obiektu. Jestem optymistą i wierzę, że oba przedsięwzięcia uda się wkrótce sfinalizować, podobnie, jak miało to miejsce w przypadku funkcjonującego już Punktu Przyjęć Planowych.

Advertisement

Potrzeby są wciąż duże, ale podejmowane na różnych frontach działania pozwalają liczyć na szczęśliwy koniec wszystkich prac. A „Matkom Wariatkom” należą się wielkie gratulacje.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Barbara Podlecka

    18 maja, 2017 at 12:36 pm

    Wspanialy pomysł. Myślę, że mali pacjenci będa szybciej wracać w kolorowych pokojach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Pancerna majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym

Published

on

By

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się “Pancerna Majówka”, którą w dniach 3-4 maja organizuje Pilskie Muzeum Wojskowe.

– W piątek  3 maja zapraszamy na pierwszą prezentację czołgu związanego z historią Piły!!!! Jest to kolejny wielki powrót “do domu” po Tygrysku i Iskrze. Tego modelu czołgu nie było w Pile ponad 20 lat – zapewnia Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.
Atrakcje:
– pokazy zdalnie sterowanych modeli dużych czołgów i spotkanie z elitą polskich modelarzy z RC TANK, którzy je zbudowali,
– możliwość kierowania modelami czołgów dla dzieci,
– wystawa sprzętu wojskowego,
– przejażdżki pojazdami wojskowymi,
– grochówka wojskowa
Program na sobotę 04.05.2024r.
– zwiedzanie z przewodnikiem, wejścia o godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 zbiórka przy schronohangarze nr 1 (przy parkingu),
– przejażdżki pojazdami wojskowymi,
– gastronomia.
– Uruchomienie i renowacja czołgu była możliwa dzięki wsparciu naszych Przyjaciół: CSWL, ASTANET, JENOX, KM IMPORT, RENOVATIO, STANIEK, TROTON – dodaje P. Olszyński.
Szczegóły dojazdu na naszej stronie pmw.pila.pl w zakładce “Odwiedź”

Continue Reading

Ludzie

KGW Dziembowo świętowało piękny jubileusz

Published

on

By

fot. FB/UMiG Kaczory

Panie z KGW Dziembowo w towarzystwie zaprzyjaźnionych organizacji oraz władz samorządowych w sobotni wieczór świętowały piękny jubileusz 60-lecia.

Tę znakomitą ucztę dla ciała i ducha rozpoczęła Przewodnicząca Koła Natalia Perz, która przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła rys historyczny koła:
„Koło powstało 15 kwietnia 1964 roku z inicjatywy Pani Izabeli Kaźmierczyk, która jako pierwsza pełniła funkcję przewodniczącej. Następnie funkcje te obejmowały kolejno Danuta Gonia, Krystyna Zdanowska i Renata Dorsz. Jak wynika z zachowanych dokumentów najprawdopodobniej w roku 1996 działalność KGW została zawieszona i przerwa ta trwała 9 lat. 8 marca 2005 roku na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez sołtysa Jana Kieruja działalność Koła została wznowiona a na przewodniczącą wybrano Panią Marię Renatę Bąkowską, która pełniła tę funkcję do 12 lipca 2016 roku. Po niej funkcję przewodniczącej Koła przejęła Pani Natalia Perz i pełni ją po dziś dzień. Przez te 60 lat działalności koło prężnie funkcjonowało. W 2021 roku Panie wpisały Koło do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich
Nie obyło się bez podziękowań. Najważniejsze podziękowania powędrowały do członkiń, których aktualnie jest w kole 43. Panie dostały pamiątkowy list oraz kubek z logiem koła. Specjalne wyróżnienia trafiły na ręce Pań szczególnie zasłużonych dla koła, które są w Kole od samego powstania, mianowicie do: Pani Anieli Rucińskiej, Pani Teresy Zodrow oraz Pani Barbary Strankowskiej oraz do byłych przewodniczących Pani Danuty Goni oraz do Pani Marii Renaty Bąkowskiej.
Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski złożył Paniom życzenia. Podkreślił jak przez lata działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie potrafiło zrzeszać mieszkańców. Na ręce przewodniczącej złożył życzenia i gratulacje, a także pamiątkową statuetkę, list oraz bukiet kwiatów. Nie omieszkał również pominąć byłych przewodniczących Koła, które tak wiele do niego wniosły na przestrzeni tych 60 lat.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement