Connect with us

Na sygnale

Śmierć 36-latki. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Published

on

fot. PAP

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przejęła śledztwo ws. śmierci 36-latki, która według doniesień medialnych nie została przyjęta przez szpitale w Pile i Złotowie. Sekcja zwłok nie wyjaśniła przyczyny zgonu kobiety; zlecono dodatkowe badania.

O sprawie śmierci 36-latki jako pierwszy napisał portal zlotowskie.pl, według którego mieszkanka Jastrowia (pow. złotowski) przez tydzień trzy razy – pomimo złego stanu zdrowia – nie została przyjęta na żaden z oddziałów szpitali w Złotowie i Pile. Po publikacji, w czwartek, resort zdrowia poinformował, że minister zdrowia Adam Niedzielski zlecił NFZ oraz Rzecznikowi Praw Pacjenta pilną kontrolę w obu placówkach.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w piątek PAP, że 36-latka zmarła 12 czerwca, a prokuratura, po zawiadomieniu złożonym przez siostrę zmarłej, wszczęła w tej sprawie śledztwo 14 czerwca. Jak wyjaśnił postępowanie dotyczy ewentualnego błędnego zdiagnozowania stanu zdrowia Anny D., a w konsekwencji doprowadzenia do jej śmierci.

Advertisement

 

-Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała wstępnie, że przyczyną śmierci tej pacjentki było nagłe zatrzymanie krążenia. Co do ostatecznych wniosków w zakresie przyczyny śmierci muszą być przeprowadzone dodatkowe badania histopatologiczne. One zostały już zlecone i czekamy na ich wyniki. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu – powiedział.

 

Prokurator opisał, że według ustaleń śledczych Anna D. nie została przyjęta na oddział szpitala w Pile, a wcześniej miała być również w szpitalu powiatowym w Złotowie. “12 czerwca przywieziono ją karetką do szpitala w Złotowie gdzie zmarła” – wskazał.

 

Advertisement

Prok. Wawrzyniak przyznał, że nie ma informacji, by kobieta cierpiała na jakąś przewleką chorobę.

-Badamy czy ten proces diagnostyczny, czy zachowanie personelu medycznego, było prawidłowe, zarówno w Złotowie, jak i w Pile, i czy jeżeli pojawiły się jakieś nieprawidłowości to można je wiązać przyczynowo-skutkowo ze zgonem tej kobiety – powiedział.(PAP)

 

autor: Szymon Kiepel

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Tragiczny wypadek na DW 178. Nie żyje kierowca BMW

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Tragicznie rozpoczyna się ten tydzień na drogach w naszym regionie. Na drodze krajowej nr 178, wczesnym rankiem, między Gostomią a Łąkami (gm. Wałcz) doszło do śmiertelnego wypadku.

– Kierowca BMW z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał sam – powiedziała nam st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.
Na miejscu pracują policyjni technicy.

Continue Reading

Na sygnale

Ktoś podpalił pilską siedzibę WIOŚ

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

To pierwszy w historii przypadek podpalenia pilskiej siedziby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Nieznani sprawcy w nocy z czwartku na piątek najpierw nawiercili w oknach dziury, przez które wlali łatwopalną substancję, po czym je podpalili. Spaleniu uległo jedno z pomieszczeń.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policyjni technicy oraz biegły  z zakresu pożarnictwa. Zabezpieczony został także monitoring.

To pierwszy taki przypadek w historii pilskiego WIOŚ.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement