Connect with us

Na sygnale

Śmierć 36-latki. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Published

on

fot. PAP

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przejęła śledztwo ws. śmierci 36-latki, która według doniesień medialnych nie została przyjęta przez szpitale w Pile i Złotowie. Sekcja zwłok nie wyjaśniła przyczyny zgonu kobiety; zlecono dodatkowe badania.

O sprawie śmierci 36-latki jako pierwszy napisał portal zlotowskie.pl, według którego mieszkanka Jastrowia (pow. złotowski) przez tydzień trzy razy – pomimo złego stanu zdrowia – nie została przyjęta na żaden z oddziałów szpitali w Złotowie i Pile. Po publikacji, w czwartek, resort zdrowia poinformował, że minister zdrowia Adam Niedzielski zlecił NFZ oraz Rzecznikowi Praw Pacjenta pilną kontrolę w obu placówkach.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w piątek PAP, że 36-latka zmarła 12 czerwca, a prokuratura, po zawiadomieniu złożonym przez siostrę zmarłej, wszczęła w tej sprawie śledztwo 14 czerwca. Jak wyjaśnił postępowanie dotyczy ewentualnego błędnego zdiagnozowania stanu zdrowia Anny D., a w konsekwencji doprowadzenia do jej śmierci.

Advertisement

 

-Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała wstępnie, że przyczyną śmierci tej pacjentki było nagłe zatrzymanie krążenia. Co do ostatecznych wniosków w zakresie przyczyny śmierci muszą być przeprowadzone dodatkowe badania histopatologiczne. One zostały już zlecone i czekamy na ich wyniki. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu – powiedział.

 

Prokurator opisał, że według ustaleń śledczych Anna D. nie została przyjęta na oddział szpitala w Pile, a wcześniej miała być również w szpitalu powiatowym w Złotowie. “12 czerwca przywieziono ją karetką do szpitala w Złotowie gdzie zmarła” – wskazał.

 

Advertisement

Prok. Wawrzyniak przyznał, że nie ma informacji, by kobieta cierpiała na jakąś przewleką chorobę.

-Badamy czy ten proces diagnostyczny, czy zachowanie personelu medycznego, było prawidłowe, zarówno w Złotowie, jak i w Pile, i czy jeżeli pojawiły się jakieś nieprawidłowości to można je wiązać przyczynowo-skutkowo ze zgonem tej kobiety – powiedział.(PAP)

 

autor: Szymon Kiepel

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zablokowana DK11 w Dobrzycy. Ranne dzieci

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po zderzeniu trzech pojazdów w Dobrzycy zablokowana jest  droga krajowa nr 11 Jastrowie-Piła. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 11.00 na 175 kilometrze drogi krajowej nr 11 w Dobrzycy.

Zderzyły się tam trzy pojazdy: ciężarówka, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy.

Poszkodowana jest jedna osoba. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Advertisement

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał video z akcji ratowniczej.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading