Connect with us

Na sygnale

Oszuści przekonali kobietę, że zdejmą klątwę – straciła 15 tys. euro

Published

on

fot. Twoje7dni

15 tys. euro straciła mieszkająca w Polsce obywatelka Ukrainy, którą oszuści namówili na sfinansowanie działań zdejmujących klątwę z jej rodziny – poinformował  oficer prasowy policji w Pile.

Przestępcy, którzy oszukują swoje ofiary zawsze bazują na emocjach. Ich głównym zadaniem jest wywołanie strachu, lęku i wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za los swoich najbliższych. Przestępcy nie próżnują – każdego dnia wymyślają nowe metody, które skutecznie wykorzystują do wyłudzenia gotówki. Prowadzona przez nich manipulacja może dotyczyć wielu aspektów jak np. operacji bankowych, inwestycji, uregulowania rzekomych zaległości, udziału w akcjach policyjnych czy tak jak w tym przypadku wartości religijnych. Dlatego szczególnie przestrzegamy przed sytuacjami, które w konsekwencji dążą do przekazania jakichkolwiek pieniędzy.

-W ostatnim czasie ofiarą przestępczego działania padła obywatelka Ukrainy mieszkająca w naszym regionie. Kobieta otrzymała telefon od rzekomych przedstawicieli placówki parapsychologicznej, której siedziba znajduje się poza granicami Polski. W trakcie rozmowy przestępcy używając różnych metod manipulacyjnych wmówili kobiecie, że życie i zdrowie jej najbliższych jest zagrożone. Pokrzywdzona nie chciała kontynuować rozmowy, ale w słuchawce usłyszała, że przedstawiciele będą dzwonić dalej, ponieważ jej rodzinie grozi poważne niebezpieczeństwo -informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Przestępcom udało się namówić kobietę, aby wykonała pierwszy przelew niewielkiej kwoty pieniędzy na ich konto. Przekazane fundusze miały być wykorzystane na zakup przedmiotów niezbędnych do odprawienia specjalnych rytuałów, a w konsekwencji ściągnięcia ciążącej na jej rodzinie klątwy. Później oszuści potrzebowali kolejnych pieniędzy związanych z wypożyczeniem specjalnych ikon. Środki te miały zostać zwrócone na konto po zakończonych obrzędach. Tak jednak się nie stało. W ciągu ich przestępczego działania kobieta straciła ostatecznie ponad 15 tysięcy euro.

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zablokowana DK11 w Dobrzycy. Ranne dzieci

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po zderzeniu trzech pojazdów w Dobrzycy zablokowana jest  droga krajowa nr 11 Jastrowie-Piła. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 11.00 na 175 kilometrze drogi krajowej nr 11 w Dobrzycy.

Zderzyły się tam trzy pojazdy: ciężarówka, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy.

Poszkodowana jest jedna osoba. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Advertisement

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał video z akcji ratowniczej.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading