Pilskie służby drogowe w pogotowiu

Tegoroczna zima jest dla nas dość łaskawa, ale służby drogowe są w pełnej gotowości. W Pile porządek na drogach i części chodników zapewnia spółka Altvater Piła, działająca pod marką ENERIS Surowce. Na najbliższą noc w Pile zapowiadane są trudne warunki pogodowe, więc pracownicy i cała flota zimowa Alvater Piła są gotowi do akcji odśnieżania.

W ramach tegorocznej „Akcji zima” firma będzie odśnieżać ulice – drogi wojewódzkie, powiatowe oraz gminne, a także zatoki autobusowe oraz część miejskich chodników na terenie Piły. Prace będą realizowane każdorazowo w ciągu godziny od wystąpienia opadu (śniegu lub mżawki) na podstawie całodobowego monitoringu pilskich ulic.
Flota Altvater Piła składa się łącznie z 12 specjalistycznych pojazdów. Mechanicznie oraz ręczne odśnieżane będą nie tylko ulice, ale także chodniki, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych oraz znajdujące się w pasach drogowych zatoki autobusowe i parkingowe. Usuwanie śliskich nawierzchni będzie wykonywane na całej długości ulic i środkami chemicznymi dobranymi do warunków atmosferycznych (sól drogowa, chlorek i piasek). Chodniki będą posypywane piaskiem oraz innymi materiałami zmniejszającymi ryzyko poślizgu.

Pracownicy Altvater Piła pełnią całodobowy dyżur oraz monitorują stan pilskich dróg, utrzymując flotę zimową w pełnej gotowości do wyjechania w każdej chwili na drogi. Okres pełnej mobilizacji firmy Alvater Piła w czasie trudnych warunków atmosferycznych potrwa w ramach tegorocznej „Akcji zima” do końca marca 2019 r.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart