Connect with us

Na sygnale

Powiał mróz. Zaczęły się kontrole na działkach

Published

on

Dzielnicowi pilskiej jednostki wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Pile prowadzą kontrole bezpieczeństwa na terenach rekreacyjnych w naszym regionie.

Funkcjonariusze przede wszystkim zwracają uwagę na odpowiednie zabezpieczanie swoich altan i pomieszczeń gospodarczych oraz przypominają, aby nie pozostawiać na otwartym terenie żadnych wartościowych przedmiotów. Przedstawiciele służb i instytucji omawiają również kwestię bezpieczeństwa pożarowego, które jest ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy wiele osób próbuje ogrzewać swoje altany.

-Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z policjantami informowali o możliwościach pomocy, którą mogą uzyskać przede wszystkim osoby bezdomne. Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Apelujemy również do mieszkańców, aby reagować w przypadkach napotkania osób bezdomnych nie posiadających żadnego schronienia. Należy w takiej sytuacji zadzwonić i poinformować dyżurnego pilskiej Policji lub Straży Miejskiej, który na miejsce skieruje odpowiedni patrol. Pamiętajmy, czasami wystarczy tylko jeden telefon, aby uratować czyjeś życie.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading