Connect with us

Fotorelacje

Trwa Pancerna Majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Punktualnie w południe rozpoczęła się Pancerna Majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym. Ciekawostką dzisiejszego dnia była prezentacja czołgu T-92, który wiele lat temu stacjonował w Pile.

To jednak nie jedyna atrakcja z jaką mamy do czynienia w Pilskim Muzeum Wojskowym. W trakcie dwudniowej imprezy można skorzystać z przejażdżek militarnymi pojazdami, zobaczyć zdalnie sterowane modele czołgów, zwiedzić wystawy stałe. Wejść do SU-22 czyli pilskiego słynnego “Tygryska” czy też zasiąść w prawdziwym czołgu.

Na spragnionych czeka prawdziwa wojskowa grochówka. 4 maja kolejny dzień Pancernej Majówki. Kto jeszcze tam nie był, przypominamy, że dojazd samochodem od ul. Wałeckiej. Dalej zgodnie z kierunkowskazem.

Wideo z Pancernej Majówki wkrótce na naszym kanale na Youtube.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Jeszcze kilka miesięcy utrudnień w centrum Piły

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W Pile trwa remont al. Wojska Polskiego od ronda Solidarności do terenu Poczty Polskiej. Zamknięcie drogi dla mieszkańców powoduje spore utrudnienia.

Remont zaczął się tuż po światach wielkanocnych. Została zerwana nawierzchnia. Ma zostać wybudowana ścieżka rowerowa, przystanki i położona nowa nawierzchnia jezdni.

Całkowity koszt remontu to około 10 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest dopiero na sierpień br.

Wygląda więc na to, że musimy przyzwyczaić się do zakorkowanych alternatywnych ulic dojazdów. Tymczasem pilska policja apeluje do kierowców by nie poruszali się na zakazie jazdy. Znaki te ustawione są przy wieżowcu “Piła Wita”.

Advertisement

– Zakaz B-1 dotyczy wszystkich pojazdów i zabrania ruchu w obu kierunkach. Konsekwencje za niestosowanie się do tego znaku to m.in. mandat karny w kwocie do 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ złotych oraz 8️⃣ punktów karnych – ostrzega pilska policja.

Continue Reading

Fotorelacje

Rolnicy znów protestują

Published

on

By

Continue Reading

Advertisement
Advertisement