Connect with us

Na sygnale

Starszy mężczyzna zginął w płomieniach

Published

on

Niewyobrażalna tragedia w Margoninie. Po południu w pożarze zginął tam 74-letni mężczyzna.

Pożar wybuchł przed godziną 13.00 w jednym z mieszkań w kamienicy przy Rynku. Pierwsza pożar zauważyła sąsiadka.

Kobieta chciała ratować starszego mężczyznę, ale jej się to nie udało – informuje mł. bryg. Leszek Naranowicz – z-ca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej mężczyzna został ewakuowany na zewnątrz budynku, jednak przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policyjni technicy oraz specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza z Chodzieży pod nadzorem prokuratora.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement