Connect with us

Na sygnale

Śmiertelna ofiara pożaru domu – AKTUALIZACJA

Published

on

Jedna osoba zginęła, osiem osób ewakuowano z pożaru budynku mieszkalnego, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek w Nowym Dworze w powiecie pilskim. Działania gaśnicze zakończyły się w piątek nad ranem.

Oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej powiedział PAP w piątek, że w wyniku pożaru spłonęło poddasze obiektu. W działaniach uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej.

-Strażacy natychmiast przystąpili do udzielania tej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia – informuje asp. Mateusz Kentzer z KP PSP w Pile.

Działania na miejscu trwały ponad 8 godzin. W akcji brało udział 45 strażaków.

Trwa wyjaśnianie okoliczności powstania pożaru oraz przyczyn zgonu ofiary śmiertelnej zdarzenia.

Advertisement

To nie jedyny pożar tego dnia.

O godzinie 16:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku jednorodzinnym. Na miejsce natychmiast zostali skierowani strażacy w sile 9 zastępów, którzy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili całkowity pożar budynku mieszkalnego – pożarem objęta była połać i konstrukcja dachu oraz elementy wyposażenia wnętrz na parterze we wszystkich pomieszczeniach. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia pracowało przez 5 godzin 32 strażaków.

Obejrzyj materiał video.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement