Connect with us

Wiadomości

Remonty w Gminie Wyrzysk

Published

on

Na terenie gminy Wyrzysk prace inwestycyjne i remontowe w pełni.

W Wyrzysku nowe nawierzchnie pojawią się na ulicach Wierzbowej i Akacjowej na Osiedlu Kwiatowym oraz na ulicy Modrzewiowej na Osiedlu Leśnym. Także mieszkańcy Rudy niebawem będą mogli jeździć po asfaltowej nawierzchni.
W Osieku nad Notecią trwają prace na ulicy Jasnej – ostatniej z trzech ulic, na które Gmina Wyrzysk uzyskała dofinansowanie z programu “Rządowy Fundusz POLSKI ŁAD Program Inwestycji Społecznych” w wysokości 85%.

Również w tej miejscowości trwają prace przy budowie Gminnego Centrum Społeczno-Kulturalnego w Osieku nad Notecią. Inwestycja obejmuje adaptację byłego budynku biurowego zakładu ceramiki budowlanej na cele kulturalne i społeczne. Docelowo powstaną pomieszczenia dla domu kultury, biblioteka, czytelnia i sala dla organizacji społecznych. Obiekt w całości będzie dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami, m.in. poprzez montaż platformy zewnętrznej. Ponadto budynek poddany jest termomodernizacji. Realizowane zadanie ma wsparcie finansowe z programu “Rządowy Fundusz POLSKI ŁAD Program Inwestycji Społecznych” w wysokości 85%.
Na ukończeniu jest termomodernizacja ośrodka zdrowia, który zyskał również nową elewację.
– Cieszę się, że dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym możemy realizować kolejne inwestycje i remonty, które po zakończeniu poprawią komfort poruszania się po gminnych drogach. Niebawem w nowym obiekcie mieszkańcy Osieka nad Notecią będą mogli spotykać się by realizować swoje zainteresowania, pasje i korzystać z oferty Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – mówi Bogusława Jagodzińska, Burmistrz Wyrzyska.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

W Pile powstanie nowy żłobek

Published

on

By

Już wkrótce w Pile powstanie nowy żłobek. Właśnie Gmina Piła podpisała z Wojewodą Wielkopolskim umowę na dofinansowanie inwestycji z rządowego programu Maluch+.

O tym, że w Pile brakuje miejsc w żłobkach nie trzeba nikogo przekonywać. Jest jednak szansa, że niebawem się to zmieni. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał właśnie umowę z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim na dofinansowanie utworzenia żłobka. Kwota dofinansowania to ponad 1,7 mln złotych.

Żłobek ma powstać w miejsce zlikwidowanego Publicznego Przedszkola nr 1 przy ul. Witaszka w Pile. Z kolei Miasto i Gmina Budzyń  podpisało umowę na 1,2 mln złotych. Z tych pieniędzy zostanie utworzony klubu dziecięcy z 30 miejscami opieki.

Środki pochodzą z rządowego programu Maluch+.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

1,6 mln złotych dla Szpitala Powiatowego w Wyrzysku

Published

on

By

fot. WUW

Mieszkańcy Wyrzyska i powiatu pilskiego czekali wiele lat na ten moment. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś umowę na udzielenie dotacji celowej z rezerwy budżetu państwa w wysokości 1,6 mln zł, dzięki której w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zostanie wybudowany łącznik, który połączy trzy budynki szpitala.

Dotacja udzielona Powiatowi Pilskiemu obejmuje dofinansowanie rozwoju Szpitala Powiatowego w Wyrzysku w kierunku Rehabilitacji Leczniczej oraz Opieki Długoterminowej, likwidację barier architektonicznych poprzez budowę łącznika między budynkami szpitala oraz zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Podczas mojej poprzedniej wizyty w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku pan prezes szpitala, pan dyrektor ds. lecznictwa, a także pan starosta, artykułowali potrzebę budowy łącznika między budynkami szpitala. Taki wniosek został złożony i dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego udzielona została dotacja z rezerwy ogólnej budżetu państwa i ta inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana – mówił wojewoda Michał Zieliński. – Bardzo się cieszę, bo to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wyrzysk oraz całego powiatu pilskiego, dla pacjentów, jak i dla kadry szpitala, która dzięki dofinansowaniu będzie miała lepsze warunki pracy – dodał.

Wojewoda przekazał również dyrekcji szpitala dwa respiratory, które są częścią wyposażenia dla wielkopolskich placówek od WHO, która przekazała stronie polskiej sprzęt w postaci defibrylatorów, respiratorów oraz urządzeń do kompresji klatki piersiowej, z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego, które w sposób czynny są zaangażowane w udzielanie pomocy medycznej osobom przybyłym na terytorium RP w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Advertisement
Continue Reading