Connect with us

Polityka

Powiat Pilski będzie miał nowe władze. Koalicja KO i TD

Published

on

1 maja, to dzień, w którym świętujemy historycznie już ważną dla Polski rocznicę – 20. lat członkostwa Polski do Unii Europejskiej. To jest tak dla nas symboliczna chwila, że postanowiliśmy właśnie w tym dniu ogłosić, iż po wyborach samorządowych w Pile powołaliśmy w Powiecie Pilskim prodemokratyczną, proobywatelską i prorozwojową nową koalicję – mówi senator Adam Szejnfeld, informując o powołaniu Kolacji, którą utworzyli przedstawiciele KKW Koalicja Obywatelska i KKW Trzecia Droga. Wspólnym kandydatem nowej koalicji na starostę będzie pan Rafał Zdzierela, reprezentujący KKW KO, a na wicestarostę, pan Stefan Kowal, reprezentujący KKW TD.

– Wygraliśmy wybory praktycznie na wszystkich szczeblach – i na tym parlamentarnym, i na tym regionalnym, i na tym miejskim, jeśli chodzi o największe miasta w Polsce. Podobnie jest w powiatach. Wszędzie tam staramy się zawiązywać koalicje z naszymi naturalnymi w tym zakresie partnerami, czyli z Trzecią Drogą. W sposób oczywisty zatem, że postanowiliśmy i w Powiecie Pilskim jako Koalicja Obywatelska zaproponować taką kolację Trzeciej Drodze. Propozycja została przyjęta i za nami jest już okres zasadniczych uzgodnień mających na celu wdrożeniu zawartej przez nas umowy w życie – mówi senator Adam Szejnfeld.

Strony zawarły umowę, w której czytamy, m.in.: „W odpowiedzi na demokratyczną decyzję obywateli podjętą w wyborach samorządowych z dnia 7 kwietnia 2024r. czując się współodpowiedzialnymi za rozwój Powiatu Pilskiego i dobro jego mieszkańców, reprezentanci KKW Koalicja Obywatelska i KKW Trzecia Droga, podejmują decyzję wspólnego działania w kadencji samorządu terytorialnego w latach 2024 – 2029 na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego Powiatu Pilskiego.”

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na starostę Powiatu Pilskiego jest pan Rafał Zdzierela a na wicestarostę pan Stefan Kowal, reprezentujący Trzecią Drogę. Kandydatką Koalicji Obywatelskiej na przewodniczącą Rady Powiatu Pilskiego jest pani Małgorzata Karwacka a kandydatem na wiceprzewodniczącego Rady jest pan Paweł Kądziela, reprezentujący Trzecią Drogę.

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka

Brunon Wolski – rozmowa z burmistrzem Miasta i Gminy Kaczory

Published

on

By

Brunon Wolski, wybrany ponownie burmistrzem Miasta i Gminy Kaczory. Samorządowiec po raz pierwszy zabiera publicznie głos po wygranej w wyborach z kwietnia br.

Nowa Kadencja, Nowe Wyzwania

– Mamy przed sobą nową kadencję. Ludzie zaufali mi, po prostu mnie tu znają, bo jestem samorządowcem od wielu lat  – powiedział Wolski.

Zaufanie Mieszkańców

Wyniki wyników wykazały, że mieszkańcy Miasta i Gminy Kaczory nadal mają zaufanie do Brunona Wolskiego.

Trudne wybory

Burmistrz Brunon  Wolski odniósł się także do wyzwań, z którymi musiał się zmierzyć podczas kampanii wyborczej.

– Moja oponentka miała duże wsparcie ze strony ludzi, którzy ją wspierali, którzy ją wystawili. Dla mnie przykre takie trochę też jest, że miała wsparcie też z mojego środowiska, czyli radnych, którzy kiedyś kandydowali z mojego komitetu Wyborczego Wyborców Brunona Wolskiego, a teraz poparli moją kontrkandydatkę” – mówi Wolski.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego wywiadu z burmistrzem Miasta i Gminy Kaczory.

Advertisement

Continue Reading

Polityka

Prezydent Piły przedstawiła swoich zastępców

Published

on

By

fot. UM Piła

Dzisiaj prezydent Piły Beata Dudzińska przedstawiła swoich zastępców.

Stanowiska wiceprezydentów miasta w kadencji 2024-2029 zajmą Monika Łukomska i Paweł Jarczak. Bez zmian Skarbnikiem Gminy Piła pozostaje Ewelina Ślugajska, a Sekretarzem Roman Szarzyński.

Monika Łukomska to dotychczasowa dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Pile.

Paweł Jarczak to były dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Pile

Advertisement

Źródło: UM Piła

Continue Reading

Advertisement
Advertisement