Connect with us

Wiadomości

Karetka dla Szpitala Powiatowego w Wyrzysku

Published

on

Szpital Powiatowy w Wyrzysku nieustannie się modernizuje. Na bieżąco trwają zakupy nowoczesnego sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia pacjentów, trwa wymiana transportu medycznego. Zakupy są możliwe dzięki pozyskaniu dużych środków unijnych na realizację dwóch projektów o łącznej wartości 3,5 mln zł! 

Do lecznicy właśnie trafiła karetka z pełnym wyposażeniem medycznym, która zastąpi wysłużony już ambulans stacjonujący w Wysokiej. To niezwykle cenny zakup wartości blisko 800 tys. zł, ale mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

– Zakup karetki był możliwy dzięki realizacji pocovidowego  projektu „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku” wartość 1,5 mln zł, w tym szpital dołożył ponad 300 tys. zł!  To bardzo ważny projekt, oprócz karetki placówka poczyniła również duże zakupy sprzętu diagnostycznego do Pracowni Endoskopii wartości blisko 500 tys. zł, z której korzystać mogą także pacjenci spoza szpitala. To ogromna jakościowa zmiana – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
W szpitalu przygotowywane są już kolejne przetargi na zakup nowoczesnego sprzętu w ramach drugiego unijnego projektu wartości 2 mln zł.

Advertisement

–  Chodzi o zakup m.in. aparatów USG, kardiomonitorów, nowych łóżek. Stary sprzęt się zużywa, niezbędny jest zakup nowego i nowocześniejszego. Do tego projektu Powiat Pilski dołożył 150 tys. zł, podobna kwotę nasz szpital. Dofinansowanie unijne jest bardzo duże, dzięki niemu modernizować nasza lecznicę i zapewnić bezpieczeństwo pacjentom – mówi  Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor ds. lecznictwa w wyrzyskim szpitalu, radny Rady Powiatu w Pile.

Ponadto szpital jest w trakcie zakupów sprzętu rehabilitacyjnego dla pacjentów o wartości 200 tys. zł.
– To niezwykle ważne, bowiem działa tu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla osób przewlekle chorych i oddział rehabilitacji. Za szpitalem pięknie odnowiono park, z którego pacjenci również mogą korzystać. Złożono już kolejny projekt na budowę łącznika miedzy budynkami szpitala i odziałem rehabilitacji, który ułatwi przemieszczanie się chorych i personelu medycznego – dodaje starosta.

Lecznica w Wyrzysku zmienia swoje oblicze, staje się placówką przyjazną chorym będącym w podeszłym wieku, których przybywa i będzie przybywać, bo społeczeństwo się starzeje i trzeba sprostać wyzwaniom czasu.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

W Pile powstanie nowy żłobek

Published

on

By

Już wkrótce w Pile powstanie nowy żłobek. Właśnie Gmina Piła podpisała z Wojewodą Wielkopolskim umowę na dofinansowanie inwestycji z rządowego programu Maluch+.

O tym, że w Pile brakuje miejsc w żłobkach nie trzeba nikogo przekonywać. Jest jednak szansa, że niebawem się to zmieni. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał właśnie umowę z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim na dofinansowanie utworzenia żłobka. Kwota dofinansowania to ponad 1,7 mln złotych.

Żłobek ma powstać w miejsce zlikwidowanego Publicznego Przedszkola nr 1 przy ul. Witaszka w Pile. Z kolei Miasto i Gmina Budzyń  podpisało umowę na 1,2 mln złotych. Z tych pieniędzy zostanie utworzony klubu dziecięcy z 30 miejscami opieki.

Środki pochodzą z rządowego programu Maluch+.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

1,6 mln złotych dla Szpitala Powiatowego w Wyrzysku

Published

on

By

fot. WUW

Mieszkańcy Wyrzyska i powiatu pilskiego czekali wiele lat na ten moment. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś umowę na udzielenie dotacji celowej z rezerwy budżetu państwa w wysokości 1,6 mln zł, dzięki której w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zostanie wybudowany łącznik, który połączy trzy budynki szpitala.

Dotacja udzielona Powiatowi Pilskiemu obejmuje dofinansowanie rozwoju Szpitala Powiatowego w Wyrzysku w kierunku Rehabilitacji Leczniczej oraz Opieki Długoterminowej, likwidację barier architektonicznych poprzez budowę łącznika między budynkami szpitala oraz zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Podczas mojej poprzedniej wizyty w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku pan prezes szpitala, pan dyrektor ds. lecznictwa, a także pan starosta, artykułowali potrzebę budowy łącznika między budynkami szpitala. Taki wniosek został złożony i dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego udzielona została dotacja z rezerwy ogólnej budżetu państwa i ta inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana – mówił wojewoda Michał Zieliński. – Bardzo się cieszę, bo to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wyrzysk oraz całego powiatu pilskiego, dla pacjentów, jak i dla kadry szpitala, która dzięki dofinansowaniu będzie miała lepsze warunki pracy – dodał.

Wojewoda przekazał również dyrekcji szpitala dwa respiratory, które są częścią wyposażenia dla wielkopolskich placówek od WHO, która przekazała stronie polskiej sprzęt w postaci defibrylatorów, respiratorów oraz urządzeń do kompresji klatki piersiowej, z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego, które w sposób czynny są zaangażowane w udzielanie pomocy medycznej osobom przybyłym na terytorium RP w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Advertisement
Continue Reading