Connect with us

Wiadomości

Karetka dla Szpitala Powiatowego w Wyrzysku

Published

on

Szpital Powiatowy w Wyrzysku nieustannie się modernizuje. Na bieżąco trwają zakupy nowoczesnego sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia pacjentów, trwa wymiana transportu medycznego. Zakupy są możliwe dzięki pozyskaniu dużych środków unijnych na realizację dwóch projektów o łącznej wartości 3,5 mln zł! 

Do lecznicy właśnie trafiła karetka z pełnym wyposażeniem medycznym, która zastąpi wysłużony już ambulans stacjonujący w Wysokiej. To niezwykle cenny zakup wartości blisko 800 tys. zł, ale mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

– Zakup karetki był możliwy dzięki realizacji pocovidowego  projektu „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku” wartość 1,5 mln zł, w tym szpital dołożył ponad 300 tys. zł!  To bardzo ważny projekt, oprócz karetki placówka poczyniła również duże zakupy sprzętu diagnostycznego do Pracowni Endoskopii wartości blisko 500 tys. zł, z której korzystać mogą także pacjenci spoza szpitala. To ogromna jakościowa zmiana – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
W szpitalu przygotowywane są już kolejne przetargi na zakup nowoczesnego sprzętu w ramach drugiego unijnego projektu wartości 2 mln zł.

Advertisement

–  Chodzi o zakup m.in. aparatów USG, kardiomonitorów, nowych łóżek. Stary sprzęt się zużywa, niezbędny jest zakup nowego i nowocześniejszego. Do tego projektu Powiat Pilski dołożył 150 tys. zł, podobna kwotę nasz szpital. Dofinansowanie unijne jest bardzo duże, dzięki niemu modernizować nasza lecznicę i zapewnić bezpieczeństwo pacjentom – mówi  Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor ds. lecznictwa w wyrzyskim szpitalu, radny Rady Powiatu w Pile.

Ponadto szpital jest w trakcie zakupów sprzętu rehabilitacyjnego dla pacjentów o wartości 200 tys. zł.
– To niezwykle ważne, bowiem działa tu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla osób przewlekle chorych i oddział rehabilitacji. Za szpitalem pięknie odnowiono park, z którego pacjenci również mogą korzystać. Złożono już kolejny projekt na budowę łącznika miedzy budynkami szpitala i odziałem rehabilitacji, który ułatwi przemieszczanie się chorych i personelu medycznego – dodaje starosta.

Lecznica w Wyrzysku zmienia swoje oblicze, staje się placówką przyjazną chorym będącym w podeszłym wieku, których przybywa i będzie przybywać, bo społeczeństwo się starzeje i trzeba sprostać wyzwaniom czasu.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Walne Zgromadzenie Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Published

on

By

W sobotę 20 kwietnia br. odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Bractwa Kurkowego w Wysokiej.

Podsumowano ubiegłoroczne działania przyjmując stosowne sprawozdania. Po uzyskaniu przez Zarząd absolutorium przystąpiono do wyborów władz na nadchodzącą czteroletnią kadencję.

Siostry i Bracia dali swój wyraz aprobaty dla dotychczasowych władz w jednogłośnym głosowaniu. Prezesem wybrano kolejny raz Brata Jana Mrotka. Sądem Honorowym pokieruje nadal Brat Franciszek Miedziński, a Komisją Rewizyjną Siostra Kamila Helinska.

Advertisement
Continue Reading

Fotorelacje

Jeszcze kilka miesięcy utrudnień w centrum Piły

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W Pile trwa remont al. Wojska Polskiego od ronda Solidarności do terenu Poczty Polskiej. Zamknięcie drogi dla mieszkańców powoduje spore utrudnienia.

Remont zaczął się tuż po światach wielkanocnych. Została zerwana nawierzchnia. Ma zostać wybudowana ścieżka rowerowa, przystanki i położona nowa nawierzchnia jezdni.

Całkowity koszt remontu to około 10 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest dopiero na sierpień br.

Wygląda więc na to, że musimy przyzwyczaić się do zakorkowanych alternatywnych ulic dojazdów. Tymczasem pilska policja apeluje do kierowców by nie poruszali się na zakazie jazdy. Znaki te ustawione są przy wieżowcu “Piła Wita”.

Advertisement

– Zakaz B-1 dotyczy wszystkich pojazdów i zabrania ruchu w obu kierunkach. Konsekwencje za niestosowanie się do tego znaku to m.in. mandat karny w kwocie do 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ złotych oraz 8️⃣ punktów karnych – ostrzega pilska policja.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement