Connect with us

Wiadomości

Drugie urodziny sołectwa Nowa Zawada

Published

on

Wakacje w pełni, mieszkańcy gmin powiatu pilskiego uczestniczą w piknikach, festynach, wiele z nich wspiera Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile.

Niedawno drugie urodziny sołectwa świętowali mieszkańcy Nowej Zawady w gminie Szydłowo. Było to kolejne udane wydarzenie dla mieszkańców, o tyle ważne, że samo sołectwo jest młode, działa  zaledwie od dwóch lat, ale jest za to bardzo aktywne. We wspaniałej atmosferze w „świetlicy pod chmurką” znakomicie bawiły się całe rodziny, atrakcji przede wszystkim dla dzieci nie zabrakło. Były biegi, animacje dla dzieci, panowała świetna rodzinna atmosfera.

Uczestników pikniku odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
– To niezwykle ważne, że mieszkańcy dzięki takim wydarzeniom się spotykają, integrują i wspólnie  spędzają czas. Zawsze jest miło ich odwiedzić i porozmawiać. Gratuluję pani sołtys Katarzynie Sokołowskiej, za dobre pomysły i zaangażowanie lokalnej społeczności dla rozwoju sołectwa. Wszystkiego dobrego dla wszystkich mieszkańców sołectwa Nowa Zawada – mówi starosta.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Z kajaków sprzątali pilską Gwdę

Published

on

By

Zrobiliśmy to po raz kolejny. Sprzątanie Gwdy za nami – relacjonuje sprzątanie Joanna Piotrowska z PTTK w Pile.

Sobota 13 kwietnia 2024. 11 kajaków na wodzie, zaangażowanych 25 osób plus kilka instytucji. Altvater dostarczył sprzętów do sprzątania, Wyspiarz pyszną grochówkę, a większość sfinansował Urząd Gminy Piła.
Największą jednak  robotę zrobili klubowicze i przyjaciele Klubu Kajakowego PTTK Gwda w Pile, którzy wyciągali te obrzydlistwa z Gwdy i jej brzegów. Były oczywiście butelki, opony, plecaki, bluzy a nawet kosiarka, skrzynka z butelkami, muszla klozetowa i wózek dziecięcy!  Zapełniliśmy półtora z dwóch kontenerów podstawionych przez Altvater.
Generalnie można powiedzieć, że na odcinku przepływającym przez centrum Piły śmieci było mniej niż w poprzednich latach, co cieszy. Ale może też przyczyną tego był duży poziom wody wiosną, który zabrał co nieco z brzegów.
Trzeba koniecznie zaznaczyć, że najmłodszy – Nikodem, który niebawem skończy 6 lat – brał udział w naszej akcji po raz drugi.
Świetnie było się spotkać na rzece przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze, ale wiecie co? Wolałabym żeby nie było powodów do takich akcji!
Zapraszam na kolejne spływy.
Joanna PIOTROWSKA

Continue Reading

Wiadomości

Krzysztof Wyrwa prezesem pilskiego koło TPPW

Published

on

By

13 kwietnia w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbył się VI Zajazd Sprawozdawczo-Wyborczy Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Pilskie koło TPPW nr 9 im. kpt. Teofila Spychały reprezentowane było przez Prezesa Koła, Krzysztofa Wyrwę, oraz członków Zarządu – Marlenę Krzemińską, Danutę Burytę-Arndt i Jana Balcerzaka.

Po wysłuchaniu sprawozdania zarządu Oddziału Wojewódzkiego TPPW i dyskusji przeprowadzone zostały wybory do władz wojewódzkich oraz na delegatów na zjazd krajowy. Nasze Koło we władzach regiony reprezentować będzie Prezes Koła, Krzysztof Wyrwa, który jednocześnie został delegatem na zjazd krajowy.

JB

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement