Connect with us

Fotorelacje

Jeszcze kilka miesięcy utrudnień w centrum Piły

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

W Pile trwa remont al. Wojska Polskiego od ronda Solidarności do terenu Poczty Polskiej. Zamknięcie drogi dla mieszkańców powoduje spore utrudnienia.

Remont zaczął się tuż po światach wielkanocnych. Została zerwana nawierzchnia. Ma zostać wybudowana ścieżka rowerowa, przystanki i położona nowa nawierzchnia jezdni.

Całkowity koszt remontu to około 10 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest dopiero na sierpień br.

Wygląda więc na to, że musimy przyzwyczaić się do zakorkowanych alternatywnych ulic dojazdów. Tymczasem pilska policja apeluje do kierowców by nie poruszali się na zakazie jazdy. Znaki te ustawione są przy wieżowcu “Piła Wita”.

Advertisement

– Zakaz B-1 dotyczy wszystkich pojazdów i zabrania ruchu w obu kierunkach. Konsekwencje za niestosowanie się do tego znaku to m.in. mandat karny w kwocie do 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ złotych oraz 8️⃣ punktów karnych – ostrzega pilska policja.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Boże Ciało w Pile: pełne tradycji i duchowości – FOTORELACJA

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Boże Ciało, znane również jako Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego.

Obchodzone w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, przypomina wiernym o realnej obecności Jezusa Chrystusa w Eucharystii. W Polsce, to święto jest obchodzone z dużym rozmachem, a jednym z miejsc, gdzie tradycja ta jest szczególnie żywa, jest Piła.

Historia i Znaczenie Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała sięga XIII wieku, kiedy to św. Juliana z Cornillon miała wizję Chrystusa, który zażądał ustanowienia święta ku czci Eucharystii. W 1264 roku papież Urban IV oficjalnie ustanowił święto, a jego głównym elementem stała się procesja z Najświętszym Sakramentem. W Polsce tradycja ta szybko się przyjęła i do dziś gromadzi tysiące wiernych.

Boże Ciało w Pile

W Pile, jak co roku, Boże Ciało jest obchodzone z wyjątkową pompą i zaangażowaniem lokalnej społeczności. Uroczysta procesja, która przechodzi ulicami miasta, jest nie tylko manifestacją wiary, ale także okazją do spotkania się i wspólnego świętowania. Wierni uczestniczą w procesji, niosąc chorągwie, kwiaty i śpiewając pieśni religijne. Dzieci, ubrane w białe stroje, sypią kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, a mieszkańcy dekorują swoje domy i ulice.

Advertisement

Fotorelacja z Bożego Ciała w Pile

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej fotorelacji z tegorocznych obchodów Bożego Ciała w Pile. Nasze zdjęcia uchwyciły nie tylko duchowy wymiar tej uroczystości, ale także radość i wspólnotę, jaka towarzyszyła uczestnikom procesji. Zobaczcie, jak wyglądało to niezwykłe wydarzenie oczami naszych fotografów i poczujcie atmosferę, która panowała w tym dniu w Pile.

Dlaczego Warto Uczestniczyć w Bożym Ciele?

Uczestnictwo w Bożym Ciele to nie tylko wyraz wiary, ale także okazja do refleksji nad własnym życiem duchowym. To moment, kiedy możemy zatrzymać się w codziennym pędzie, aby zanurzyć się w modlitwie i wspólnocie z innymi wiernymi. Procesja Bożego Ciała to także piękna tradycja, która łączy pokolenia i wzmacnia więzi międzyludzkie.

Advertisement
Continue Reading

Fotorelacje

Trwa Pancerna Majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Punktualnie w południe rozpoczęła się Pancerna Majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym. Ciekawostką dzisiejszego dnia była prezentacja czołgu T-92, który wiele lat temu stacjonował w Pile.

To jednak nie jedyna atrakcja z jaką mamy do czynienia w Pilskim Muzeum Wojskowym. W trakcie dwudniowej imprezy można skorzystać z przejażdżek militarnymi pojazdami, zobaczyć zdalnie sterowane modele czołgów, zwiedzić wystawy stałe. Wejść do SU-22 czyli pilskiego słynnego “Tygryska” czy też zasiąść w prawdziwym czołgu.

Na spragnionych czeka prawdziwa wojskowa grochówka. 4 maja kolejny dzień Pancernej Majówki. Kto jeszcze tam nie był, przypominamy, że dojazd samochodem od ul. Wałeckiej. Dalej zgodnie z kierunkowskazem.

Wideo z Pancernej Majówki wkrótce na naszym kanale na Youtube.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement