Connect with us

Na sygnale

21-latek wylądował w areszcie

Published

on

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca Piły, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa, posiadał przy sobie narkotyki oraz ukrywał się przed organami ścigania z Piły i Chodzieży. Mężczyzna trafił do aresztu.

Tuż przed północą, 27 grudnia bieżącego roku policjanci otrzymali zgłoszenie o odgłosach awantury dobiegających z mieszkania w centrum Piły. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie zastali kobietę oraz mężczyznę. Podczas legitymowania mężczyzna próbował podać fałszywe dane policjantom, ale po krótkiej chwili mundurowi potwierdzili jego prawdziwą tożsamość.

Mężczyzną okazał się 21-letni mieszkaniec Piły, który był poszukiwany do odbycia kary 484 dni pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa kradzieży oraz oszustwa. Ponadto policjanci ujawnili należące do niego narkotyki w postaci marihuany oraz 62 sztuk tabletek ecstasy. 21-latek został zatrzymany.

Pilanin oprócz zasądzonych wcześniej kar pozbawienia wolności ukrywał się również przed organami ścigania. Prokurator Rejonowy w Pile sformułował wobec mężczyzny zarzuty związane z udzielaniem narkotyków i ich posiadaniem w przeszłości oraz w dniu interwencji. Ponadto, mężczyzna w ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży podejrzany jest o wpływanie groźbą na świadka postępowania oraz dokonanie wymuszenia rozbójniczego w listopadzie bieżącego roku.

Advertisement

Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży mężczyzna spędzi trzy miesiące w areszcie, a dopiero po tym czasie będzie odbywać zaległą karę pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić dodatkowa kara pozbawienia wolności w wymiarze 10 lat.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading

Na sygnale

W Pile na stawkach utonął 22-latek

Published

on

By

Tragiczny początek wakacji. W czwartek wieczorem w stawkach przy ul. Kusocińskiego utonął 22-latek.

W czwartkowy wieczór dwóch 22-latków postanowiło popływać w “stawkach” przy ul. Kusocińskiego. W pewnym momencie jeden z nich zaczął się topić. Drugi z mężczyzn ruszył mu na ratunek. Zdołał wyciągnąć go z wody, a następnie rozpoczął reanimację. Sytuacja była dramatyczna.

Po chwili pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął czynności ratunkowe i zabrał 22-latka do szpitala. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji młody mężczyzna zmarł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pilska policja pod nadzorem prokuratury.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement