Connect with us

Sport

ŻUŻEL – Piechowiak ostro o Głowskim

Published

on

Swojego wzburzenia nie krył na dzisiejszej konferencji prasowej minister Grzegorz Piechowiak. Co tak wzburzyło ministra z Piły?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Grzegorz Piechowiak to zapalony kibic żużla. Ministra można spotkać niemal na każdych zawodach sportowych w Pile. Pomagał m.in. załatwić dla UM w Pile na remont stadionu żużlowego przy ul. Bydgoskiej w Pile 18 mln złotych.

-Zastanawiam się czy dalej pomagać miastu w pozyskiwaniu środków, skoro nie są one wydawane efektywnie. Jeżeli UM w Pile otrzymał te środki na remont stadionu żużlowego, na rewitalizację, w wysokości 18 mln, a minęły już dwa lata od tego czasu i dalej nie wiemy czy ten remont będzie czy nie – mówi min. Piechowiak.

Ostatnio do ministra Piechowiaka dotarła informacja, że UM zamieścił specyfikację jak ma wyglądać stadion po przebudowie.

-Nie zgadzam się, aby środki przeznaczone dla naszego regionu były źle wykorzystywane. Urząd Miasta w Pile złożył ostatnio wniosek do Starostwa ( w Pile – dopisek redakcji ) o remont tego stadionu. Do mnie piszą kibice, którzy są przerażeni tym wnioskiem, bo z ponad 5000 czy 6000 miejsc siedzących, które miały być, we wniosku wpisano, że ma być 3840 miejsc siedzących! Pan prezydent zahaczony, ma meczu piłkarskim przez jednego z kibiców, odpowiedział młodemu człowiekowi, że – uwaga – na drugim łuku nie będzie żadnych miejsc siedzących, bo tam sobie można położyć kocyki i tam to oglądać – mówił zdenerwowany Grzegorz Piechowiak.

Obejrzyj materiał video dotyczący przebudowy pilskiego stadionu żużlowego. Po obejrzeniu skomentuj film na Youtube lub na naszym portalu.

Advertisement

AKTUALIZACJA godz. 18.20: Po publikacji materiału skontaktował się z naszą redakcją Bartosz Mirowski z UM w Pile. Poinformował, że do tej pory na koncie Urzędu Miasta w Pile nie ma ani złotówki z obiecanych 18 mln.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024

Published

on

By

W dniach 20-21 kwietnia 2024r reprezentanci o klubu KKT Shoto z Piły wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym.

Pilski klub reprezentowali :
Jagoda Majewska, Nadia Szklarek ,Jan Wilkosz ,Cezary Konieczny,Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska .

W zawodach wzięło udział 800 zawodników. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Blisko zdobycia medalu byli Cezary Konieczny, Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska.

Mistrzem Polski w konkurencji kata i kumite został Jan Wilkosz. Kolejna zawodniczka z medalem to Jagoda Majewska. Zdobyła ona 2 miejsce w konkurencji kumite i 3 miejsce w konkurencji kata. Z kolei Nadia Szklarek w konkurencji kata zdobyła 2 miejsce i 3 miejsce w kumite.

Advertisement

Wyjazd na Mistrzostwa Polski ,odbył się dzięki wsparciu Powiatu Pilskiemu.

Continue Reading

Sport

To nie był łatwy mecz…

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W sobotę, 27 kwietnia,  na torze pilskiej Polonii odbyły się derby Wielkopolski. Gospodarze podejmowali zespół Ultrapur Start Gniezno.

Choć kibice myśleli, że na własnym torze gospodarze są faworytem, to jednak już pierwsze wyścigi sprawiły, że było wiadomo, że team z Gniezna jest dobrym i silnym zespołem, z którym wygrać będzie zwyczajnie trudno.

Po wyścigi 11. pojawił się problem z dmuchaną bandą, która straciła powietrze. Procedura startowa została przerwana. W chwili przerwy w zawodach 31:35 dla gości.

W biegu 13. problemy z motocyklem miał  Kevin Woelbert, któremu nie udało się wystartować. Gospodarze wygrali ten bieg 4:2.

Advertisement

Przed biegami nominowanymi 38:40 dla Ultrapur Start Gniezno.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 44:46 dla gości.

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement