Connect with us

Sport

XX Gala Jeździecka w Dziembówku

Published

on

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

W minioną niedzielę na stadionie w Dziembówku odbyła się XX Gala Jeździecka zorganizowana przez KJ Profil Piła oraz Miasto i Gminę Kaczory. Na miejscowym stadionie zgromadziło się wielu miłośników sportów konnych. Atrakcji nie brakowało.

Na stadionie w Dziembówku odbyło się kilka konkursów. W pierwszym z nich – o w konkursie towarzyskim z trafieniem w normę czasu pierwsze miejsce przypadło Julii Posadzińskiej na koniu Bany z Klubu Jeździeckiego Oxer Paruszka. II miejsce zajął Patryk Lembicz na koniu Plejada z KBK Sieraków Wielkopolski, a III miejsce zdobyła Marysia Ceglarek na koniu Montana.

Kolejny konkurs o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko  wygrała Marysia Ceglarek na koniu Montana. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Bąk na koniu Kensington z KJ Profil Piła, a III miejsce należało do Anny Piwońskiej na  koniu Jovanny  z KJ Fundacja Oxer Paruszka.

W konkursie zwykłym o Puchar Przewodniczącego Miasta i Gminy Kaczory I miejsce przypadło Marcie Birk-Repeta  na koniu Drahma z KJ Bydgoszcz, II miejsce zajęła Anna Piwońska na koniu Jovanny z  KJ Fundacja Oxer Paruszka, a III lokatę zajął Michał Szukała na koniu Tango  z KJ Classic.

Advertisement

Kolejna gonitwa to konkurs o Puchar Prezesa Firmy PROFIL o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem. W tym konkursie pierwsze miejsce przypadło Siarhei Kazlou na koniu Stakkatino z KJ Profil Piła, drugie miejsce zajął Dawid Rakoczy z budzyńskiego KS Kłos, zaś trzecie miejsce przypadło również Dawidowi Rakoczemu , tym razem na koniu VHS Julia.

Najważniejszy był jednak konkurs – Grand Prix Kaczor o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory. W tym konkursie ponownie najlepszy okazał się Michał Szukała na koniu Favorinos z KJ Classic. Druga lokata przypadła Małgorzacie Zubryckiej na koniu Knight Rider z KJ Rywal Grudziądz, a III miejsce zajęła Oliwia Jach na koniu EX Libriss Gold z KJ Herkules Wapno.

W trakcie gali rozegrano także Hobby Horses dla dzieci.Tutaj w kategorii do 8 lat najlepsze okazały się Weronika Usowicz, Jagoda Gładysz oraz Ewa Mikhailava. W kategorii powyżej 9 lat najlepsze były: Hanna Nieźwieja, Amanda Sell oraz Julia Bieniek.

Tradycyjnie też odbył się konkurs na najładniejszy kapelusz.

Advertisement

Relacja video już niebawem na naszym kanale na YOUTUBE. Zachęcamy do subskrypcji tego kanału!

Krzysztof Dęga

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

W Pile zagrały reprezentacje Polski i Finlandii do lat 18

Published

on

By

W Powiatowej Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej odbyły się mecze towarzyskie reprezentacji do lat 18 Polski i Finlandii.

Oba mecze wygrała reprezentacja Polski, pierwszy 3:0 drugi 3:1. Zawodnikom obydwu drużyn za sportowe emocje gratulował Rafał Zdzierela, starosta pilski.

Było to bez wątpienia ważne wydarzenie sportowe. Oba mecze rozegrano w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy. Hala przy Pola została wpisana w kalendarz imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dzięki czemu mogą tu się odbywać imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe. Należy także do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Advertisement

Continue Reading

Sport

Przyjemski, Trześniewski i Bańbor w składzie Polski na Texom European U19 Pairs Speedway Championship w Pile

Published

on

By

Rafał Dobrucki odsłonił karty. W zaplanowanej na 22 czerwca rywalizacji w Texom European U19 Pairs Speedway Championship w Pile, Polskę reprezentować będą Wiktor Przyjemski (Orlen Oil Motor Lublin), Paweł Trześniewski (Innpro ROW Rybnik) i Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin). Start zawodów o godzinie 16.00 na Asta Arenie w Pile. Bilety są w sprzedaży online.

Po raz kolejny polscy kibice będą mogli podziwiać rywalizację najlepszych młodych zawodników ze Starego Kontynentu. W tym przypadku będziemy

świadkami zawodów parowych. Skład reprezentancji Polski nie jest przypadkowy. Rafał Dobrucki postawił na żużlowców, którzy niedawno stanęli na podium Brązowego Kasku. 25 maja w Pile wygrał Wiktor Przyjemski i była to jego druga wygrana z rzędu w tych zawodach. Drugi był wówczas Paweł Trześniewski, sprawiając sporą niespodziankę. Zawodnik Innpro ROW-u Rybnik w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi wygrał bowiem zaledwie 3 z 15 biegów i legitymuje się średnią na poziomie 1,26. Podium uzupełnił Bartosz Bańbor, zdobywający razem z Przyjemskim punkty dla Orlen Oil Motoru Lublin. Obaj stanowią jedną z najlepszych par młodzieżowców w PGE Ekstralidze.

Polscy żużlowcy mają spore doświadczenie w wygrywaniu parowych Mistrzostw Europy do lat 19. W 2022 drużyna w składzie: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski, Franciszek Karczewski dokonała tego na Łotwie. Przed rokiem Damian Ratajczak, Jakub Krawczyk i Oskar Paluch obronili złoto w Pardubicach. W Pile polscy żużlowcy staną przed szansą skompletowania hat tricka.

Advertisement

Zadanie nie będzie jednak łatwe. Biało-Czerwoni będą musieli stawić czoła reprezentantom Czech, Danii, Szwecji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Warto kibicować Biało-Czerwonym oraz innym żużlowcom z Europy na stadionie.Trwa sprzedaż wejściówek online. Można je kupować na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów
TRYBUNA GŁÓWNA (miejsca numerowane)
NORMALNE – 60 zł
ULGOWE – 45 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

TRYBUNA START (sektor I, miejsca numerowane)
NORMALNE – 50 zł
ULGOWE – 35 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

Pozostałe Sektory
NORMALNY – 25 zł
ULGOWY – 15 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement