Connect with us

Polecane

ŻKS Polonia Piła zaprezentuje się kibicom!

Published

on

W piątek 1 kwietnia o godzinie 17:00 w Auli Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile odbędzie się uroczysta prezentacja drużyny BUDMAX-STAL Polonia Piła na sezon 2022. W zawsze przychylnej pilskim żużlowcom uczelni zjawią się zawodnicy, trenerzy oraz zarząd klubu, aby przywitać i zaprezentować się pilskim kibicom speedwaya.

Prezentacja będzie świetną okazją nie tylko do bliższego poznania naszej drużyny, ale również do zrobienia wspólnych zdjęć, rozmowy czy zebrania autografów. Klub przygotował również kilka niespodzianek.

Wejściówki na wydarzenie w cenie 10zł będzie można nabyć w biurze klubu (biuro za parkiem maszyn na stadionie żużlowym) we wtorek i środę 29 i 30 marca w godzinach 14:30 – 17:00. Ilość biletów ograniczona. Całość środków uzbieranych z wejściówek zostanie przeznaczona na pomoc ukraińskim uchodźcom.

Podczas prezentacji kibice będą mieli możliwość zakupu karnetów na sezon 2022 oraz klubowych gadżetów.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

W środę dyskusja w UM Piła na temat likwidacji parkingu

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Już w najbliższą środę o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta w Pile odbędzie się debata publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami m.in. w sprawie likwidacji parkingu u zbiegu ul. Bydgoskiej/Okólnej i Ludowej.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta i radni chcą uchwalić miejscowy plan zagospodarowania tego terenu, który uwzględnia możliwość likwidacji osiedlowego parkingu i wybudowania w tym miejscu 5-piętrowego budynku mieszkalno-usługowego. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

-Jak przyjadę o takiej godzinie, o której ludzie z pracy wracają to nie ma gdzie postawić samochodu. Ludzie parkują na trawniku czy na drodze. Dzisiaj do mnie przyjechał syn i pyta: “Ojciec, gdzie mam zaparkować?” Ja mu powiedziałem :”No co mam Ci powiedzieć. Szukaj gdzieś”… To na prawdę duży problem – mówi Piotr Kubiś, mieszkaniec bloku przy ul. Bydgoskiej.

 

-Jestem zaskoczony planami. Jestem członkiem tej spółdzielni mieszkaniowej i prezes Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Jestem zbulwersowany tym pomysłem. Uważam, że czas najwyższy wymienić tego pana prezesa – dodaje Andrzej Auer.

-Już teraz nie ma gdzie postawić samochodu. Druga sprawa, że jak postawią ten blok to każdy będzie sobie zaglądał w okna. My nawet wtedy świata nie zobaczymy – mówi Katarzyna Baraniecka.

W obronę mieszkańców zaangażowała się radna Rady Miasta z ramienia Porozumienia Samorządowego.

Advertisement

-Będę broniła mieszkańców przed tymi planami prezydenta i postaram się namówić innych do głosowania przeciwko – mówi Emilia Piechocka, radna z bezpartyjnego Porozumienia Samorządowego.

Jest jeszcze szansa by ukrócić zamiary prezydenta Piły oraz prezesa PSML-W. Mieszkańcy muszą pojawić się na dyskusji publicznej w najbliższą środę o godz. 13.00 w pokoju 229b na II piętrze Urzędu Miejskiego w Pile i wyrazić swój głos na ten temat.

Do sprawy będziemy wracać.

 

 

Advertisement
Continue Reading

Polecane

Lech Wałęsa był naszym gościem

Published

on

By

Krzysztof Dęga

Dzisiaj naszym gościem był były Prezydent RP Lech Wałęsa. Spotkanie transmitowaliśmy na naszym profilu na Facebooku.

Tutaj zamieszczamy także zapis tego spotkania.

Lech Wałęsa zgodził się także odpowiedzieć na wszystkie pytania, także te trudne od naszych widzów. Kolejne spotkanie z b.prezydentem już niebawem. Pytania do niego możecie przesyłać mailem na adres: redakcja@7dni.pila.pl.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement