Rowerowa stolica Polski
1 czerwca rozpocznie się konkurs miast o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021. Do rowerowej rywalizacji pierwszy raz dołącza Piła. By zawalczyć o to trofeum potrzebna jest mobilizacja i pomoc mieszkańców, którzy będą kręcić kilometry dla Piły na swoich jednośladach. By “nabijać” kilometry dla miasta, mieszkaniec musi ściągnąć bezpłatną aplikację i od 1 do 30 czerwca wybierać się na rowerowe wycieczki. W Pile wydarzeniu towarzyszyć będzie rywalizacja pn. Aktywna Piła.
Nagrodą główną dla Miasta, które zdobędzie największą liczbę punktów jest Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Statuetka obecnie znajduje się w Nowej Soli – zwycięzcy ubiegłorocznej edycji zabawy.
Równolegle do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021 zachęcamy do udziału w rywalizacjach na pokonane kilometry pn. Aktywna Piła (rower, bieganie i Nordic Walking). Projekt potrwa od 1 czerwca do 30 września. Inicjatywa zostanie przeprowadzona również za pośrednictwem aplikacji Aktywne Miasta. Przewidujemy utworzenie czterech kategorii wiekowych. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymają nagrody.
W tegorocznej edycji powalczy około 50 miast, m.in. Bydgoszcz, Tychy, Poznań, Chorzów, Mysłowice, Piotrków Trybunalski, Kołobrzeg, Koszalin, Jaworzno, czy Toruń. W tym roku, oprócz najważniejszego pucharu, rowerowe zmagania będą podzielone na pięć dodatkowych kategorii, w zależności od wielkości miast. Miasta, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach otrzymają wyróżnienie w postaci Mini Pucharu. Przewidziane są też nagrody w klasyfikacjach lokalnych dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek.
Narzędziem umożliwiającym rywalizację miast będzie darmowa aplikacja AKTYWNE MIASTA. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie.
Aplikację “AKTYWNE MIASTA” znaleźć można na App Store i Google Play.
Bierzecie udział w zabawie?
Pamiętajcie, że:
przystępując do Rywalizacji należy wybrać Miasto, następnie grupę ogólną
przejazd uczestnika musi zostać zsynchronizowany w ciągu 48 godzin po jego ukończeniu;
uczestnik może zaimportować inny przejazd rowerowy z aplikacji/urządzenia GARMIN do rywalizacji, pod
warunkiem, że ten nie był poprzednio ręcznie edytowany przez użytkownika,
aby aplikacja poprawnie naliczyła kilometry pamiętajcie o optymalizacji ustawień telefonu tj: wyłączenia
oszczędzania baterii w telefonie,
Więcej informacji na www.aktywne.miasta.pl