Na stołach pojawiło się wiele przedmiotów związanych z historią miasta. Zwiedzający mogli obejrzeć stare fotografie dawnej Piły, przedstawiające ulice, budynki i codzienne życie sprzed wielu lat. Duże zainteresowanie wzbudzały także pamiątki z okresu przedwojennego i powojennego, które pozwalały przenieść się w czasie.
Wśród eksponatów znalazł się również dawny sprzęt użytkowy, różnego rodzaju dokumenty oraz stare bilety kolejowe PKP na kartonikach, które dziś są już prawdziwą rzadkością. Kolekcjonerzy prezentowali też modele samolotów, a także dawne szklane butelki, które kiedyś można było spotkać w sklepach i restauracjach.
Wystawa przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy z ciekawością oglądali eksponaty i rozmawiali z kolekcjonerami o ich pasjach. Dla wielu osób była to także okazja do wspomnień i poznania historii miasta z zupełnie innej perspektywy.