Connect with us

Na sygnale

Zmiany w ruchu pociągów po śmiertelnym wypadku w Budzyniu

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

W związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w środę rano w okolicach Budzynia  ruch pociągów na trasie Poznań-Piła jest wstrzymany. Składy dalekobieżne korzystają z objazdu wytyczonego m.in. przez Bydgoszcz.

W środę, około godz. 8.10, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym niedaleko Budzynia, pociąg relacji Kołobrzeg-Poznań uderzył w naczepę ciężarówki przewożącej blachy. W wyniku zderzenia zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Wszyscy poszkodowani należeli do obsługi pociągu. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało; mężczyzna był trzeźwy.

 

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że w wyniku wykolejenia składu uszkodzony został tor na długości około 200 metrów. “Służby PLK SA przystąpią do jego naprawy po zakończeniu akcji ratunkowej” – zaznaczył.

Advertisement

Jak dodał, ruch na linii kolejowej Poznań–Piła jest wstrzymany. “Za pociągi regionalne – Polregio i Koleje Wielkopolskie – wprowadzono zastępczą komunikację autobusową między Rogoźnem Wielkopolskim a Budzyniem. Pociągi dalekobieżne kierowane są trasą przez Gniezno, Inowrocław i Bydgoszcz” – wskazał.

 

Dodał, że aktualne informacje, w miarę możliwości, są na bieżąco przekazywane podróżnym przez drużyny konduktorskie, na stacjach i przystankach, oraz na Portalu Pasażera – www.portalpasazera.pl

 

Advertisement

Według nieoficjalnych informacji, naprawa uszkodzonego fragmentu torowiska może potrwać kilka dni. Trasa kolejowa pomiędzy Piłą a Poznaniem jest w większości jednotorowa.(PAP)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod serwis muzyczny Spotify

Published

on

By

fot. PAP

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod serwis muzyczny Spotify. Przestępcy za pośrednictwem fałszywych stron wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

Zespół CERT Polska ostrzegł w środę przed atakiem, w którym oszuści podszywają się pod serwis muzyczny Spotify.

 

Eksperci przedstawili scenariusz ataku, który polega tym, że w masowo rozsyłanych mailach przestępcy informują o problemach z realizacją płatności za subskrypcję serwisu muzycznego. “Wiadomość zawiera m.in. groźbę utraty pieniędzy, a także link (“Zaloguj się, aby rozpocząć”) przekierowujący na fałszywą stronę naśladującą serwis Spotify” – dodali.

Advertisement

 

Wyjaśnili, że za pośrednictwem fałszywych stron oszuści wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

 

Przekazali też jak się bronić przed atakami oszustów. Należy zachować spokój i nie reagować pod wpływem emocji. Zawsze uważnie sprawdzać adres e-mailowy nadawcy oraz adres internetowy strony, zwłaszcza w przypadku podawania na niej danych lub dokonywania płatności.

Advertisement

 

Podejrzane wiadomości oraz strony internetowe należy zgłaszać na incydent.cert.pl.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kolejny żubr zastrzelony przez kłusownika

Published

on

By

fot. ZTP

To już jakaś plaga. We wtorek w godzinach popołudniowych przypadkowa osoba znalazła w lesie w okolicy Prusinowa Wałeckiego martwego żubra. Na miejsce udali się pracownicy Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że był to samiec żubra w wieku 6-7 lat w dobrej kondycji. Na prawym boku zwierzęcia za łopatką znajdowała się rana wlotowa po pocisku, w związku z czym została zawiadomiona policja i zostały wszczęte odpowiednie procedury.

Po przyjechaniu służb lekarz weterynarii w asyście pracowników ZTP przeprowadził sekcję zwłok. Ze zwierzęcia wydobyto dobrze zachowany pocisk, który został przekazany Policji.

Strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy,  co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i śmierci zwierzęcia.

Advertisement

Śmierć nastąpiła dwa dni temu, natomiast sam postrzał 3-4 tygodnie temu ! Żubr ten umierał powoli, w męczarniach przez kilkadziesiąt dni!

Sprawą postrzelenia żubra zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

-Na miejscu znalezienia martwego żubra pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy KPP w Wałczu.

Śledztwo trwa.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement