Connect with us

Na sygnale

Uszczuplił Skarb Państwa na pół miliona złotych

Published

on

fot. KPP Piła

Policjanci z Piły zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Szydłowo, który posiadał ponad pół tony suszu tytoniowego oraz 200 kilogramów tytoniu krojonego bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci pionu kryminalnego dotarli do informacji, które wskazywały, że 39-letni mężczyzna może przewozić duże ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W działania włączyli się również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

-W czwartek, 10 sierpnia na jednej z dróg w gminie Szydłowo mundurowi zatrzymali do kontroli busa marki Ford. Jak się okazało, za kierownicą siedział 39-latek. W przedziale ładunkowym policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad pół tony suszu tytoniowego – informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze pionu kryminalnego przeszukali również jego miejsce zamieszkania. Zabezpieczona tam została maszyna do krojenia tytoniu oraz 200 kilogramów krajanki tytoniowej. Łączna wartość strat na jakie mężczyzna naraził skarb państwa wynosi blisko pół miliona złotych.

39-letni mieszkaniec gminy Szydłowo usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich związany jest z uchylaniem się od opodatkowania, a drugi dotyczy magazynowania wyrobów akcyzowych poza składem podatkowym. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nie tylko kara wysokiej grzywny, ale również pozbawienia wolności.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Makabra w Rudnej koło Wysokiej. Morderstwo sprzed 25 lat

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Morderstwo niczym w dobrym kryminale Agathy Christie. Ludzkie szczątki znalezione w piwnicy domu we wsi Rudna koło Wysokiej.

Powracamy do makabrycznego znaleziska we wsi Rudna. O sprawie pisaliśmy jako pierwsi TUTAJ.

Przypomnijmy, że ludzkie szczątki w podłodze zostały znalezione 19 lutego. Przez cały następny dzień na miejscu pracowali policjanci z KPP w Pile, KWP w Poznaniu oraz Archiwum X, czyli jednostki, która zajmuje się rozwiązywaniem niewyjaśnionych spraw sprzed wielu lat.

Prawdopodobnie by rozwiązać tą sprawę trzeba cofnąć się do grudnia 1999 roku, kiedy to zaginął Kazimierz C. , właściciel domu. Wtedy rodzina i znajomi zaczęli szukać mężczyzny na szeroką skalę. Zaangażowali m.in. słynnego jasnowidza z Człuchowa Krzysztofa Jackowskiego.

Advertisement

Niestety mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, zaginionego mężczyzny nie udało się odszukać.

Wczoraj późną nocą spod domu w Rudnej odjeżdżali ostatni śledczy. Wraz z nimi do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu zostały przewiezione szczątki znalezione w starym domu.

-Szczątki zostały zabezpieczone do dalszych badań, w tym badań DNA – powiedział nam prokurator Łukasz Wawrzyniak – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Policja potwierdza, że zwłoki leżały pod ziemią wiele lat.

-Będziemy teraz prowadzili badania DNA by zidentyfikować do kogo pochodzą szczątki – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak – rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sąsiedzi zaginionego mężczyzny mówią, że był spokojnym i dobrym sąsiadem.

Advertisement

 

 

-Zawsze mówiłam mojej rodzinie, że chciałabym jeszcze przed śmiercią dowiedzieć się co się stało z panem Kazimierzem. Teraz jest szansa, że to się spełni – dodaje Bożena Tatara.

Bożena Tatara – fot. Krzysztof Dęga

Śledztwo przejęła Prokuratura Wojewódzka w Poznaniu i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Jak po poinformował nas Andrzej Borowiak, do chwili obecnej, nikomu nie został postawiony zarzut i nikt nie został aresztowany. Śledczy czekają na wyniki badań DNA.

Krzysztof Dęga

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Uderzyli autem w bunkier. Dwie osoby ciężko ranne

Published

on

By

fot. KPP Piła

Dzisiaj po godzinie 13.00 doszło do poważnego wypadku na odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 188 pomiędzy Piłą, a Skórką. Dwie osobny zostały ciężko ranne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW z nieznanej dotąd przyczyny zjechał z drogi do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy bunkier.
Dwie osoby (kierujący oraz pasażerka) zostali zabrani do szpitala w stanie ciężkim. Na miejscu pracują policjanci.
Droga jest zablokowana.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement