Connect with us

Na sygnale

Uszczuplił Skarb Państwa na pół miliona złotych

Published

on

fot. KPP Piła

Policjanci z Piły zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Szydłowo, który posiadał ponad pół tony suszu tytoniowego oraz 200 kilogramów tytoniu krojonego bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci pionu kryminalnego dotarli do informacji, które wskazywały, że 39-letni mężczyzna może przewozić duże ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W działania włączyli się również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

-W czwartek, 10 sierpnia na jednej z dróg w gminie Szydłowo mundurowi zatrzymali do kontroli busa marki Ford. Jak się okazało, za kierownicą siedział 39-latek. W przedziale ładunkowym policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad pół tony suszu tytoniowego – informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze pionu kryminalnego przeszukali również jego miejsce zamieszkania. Zabezpieczona tam została maszyna do krojenia tytoniu oraz 200 kilogramów krajanki tytoniowej. Łączna wartość strat na jakie mężczyzna naraził skarb państwa wynosi blisko pół miliona złotych.

39-letni mieszkaniec gminy Szydłowo usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich związany jest z uchylaniem się od opodatkowania, a drugi dotyczy magazynowania wyrobów akcyzowych poza składem podatkowym. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nie tylko kara wysokiej grzywny, ale również pozbawienia wolności.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Śmiertelny wypadek na DW nr 163 w pobliżu Kłębowca

Published

on

By

fot. KP PSP w Wałczu

Przed godziną 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 163 w pobliżu Kłębowca doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 38-letni mieszkaniec gminy Wałcz.

Nieoficjalne źródła podają, że mężczyzna najpierw zderzył się na skrzyżowaniu z Karsiborem z kierowcą peugeota, a następnie, nie zatrzymując się, pojechał dalej i uderzył w drzewo. Niestety, mimo podjętych działań ratunkowych, mężczyzny nie udało się uratować.

Szczegóły Wypadku

Według naszych informacji, do pierwszego zderzenia doszło na skrzyżowaniu z Karsiborem, gdzie 38-latek jadący samochodem nie zatrzymał się po kolizji z peugeotem. Kontynuując jazdę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Służby ratunkowe szybko pojawiły się na miejscu, jednak obrażenia okazały się śmiertelne.

Bezpieczeństwo na Drogach

Drogi wojewódzkie często są miejscem niebezpiecznych zdarzeń. W tym kontekście, warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Advertisement
  1. Zawsze zatrzymuj się po kolizji: Nawet najmniejsza stłuczka wymaga zatrzymania się i sprawdzenia stanu zdrowia wszystkich uczestników zdarzenia.
  2. Ogranicz prędkość: Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
  3. Utrzymuj koncentrację: Unikaj rozpraszania uwagi, szczególnie podczas jazdy na skrzyżowaniach i w pobliżu drzew oraz innych przeszkód.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmuje się KPP w Wałczu.

Continue Reading

Na sygnale

Tragedia w Pile: Strażacy wyłowili ciała dwóch osób z wody

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dwa makabryczne odkrycia w Pile

W ciągu dwóch dni strażacy z Piły wyłowili z wody ciała dwóch osób. Wydarzenia te miały miejsce w samym centrum miasta oraz na stawku przy ul. Ceglanej, wzbudzając niepokój wśród mieszkańców.

Znalezienie pierwszego ciała nad Gwdą

31 maja około godziny 17:00 przechodzień zauważył zwłoki leżące nad brzegiem Gwdy. Na miejsce natychmiast wezwano specjalistyczną grupę nurkową, która wyłowiła ciało mężczyzny z wody. Niestety, denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów, co utrudnia identyfikację.

– W ostatnim czasie nie otrzymaliśmy zgłoszenia o zaginięciu żadnego z mieszkańców naszego miasta. Być może ciało pochodzi z innego terenu i przypłynęło do nas rzeką – mówi st. asp. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Drugie ciało znalezione na stawku przy ul. Ceglanej

Kolejny makabryczny odkrycie miało miejsce dzień później, około godziny 13:00, na stawku przy ul. Ceglanej. Przypadkowa osoba natknęła się tam na ciało kobiety. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, wydostali ciało z wody. Okazało się, że była to zaginiona 31 maja,  68-letnia mieszkanka Piły.

Advertisement

Niepokojące wydarzenia w Pile

Odkrycie dwóch ciał w tak krótkim czasie wstrząsnęło mieszkańcami Piły. Policja intensywnie pracuje nad ustaleniem tożsamości mężczyzny znalezionego nad Gwdą oraz okolicznościami obu zgonów.

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement