Connect with us

Na sygnale

Policja wkroczyła w ostatniej chwili. W gali MMA mieli walczyć 14-latkowie

Published

on

Dorośli założyli w sieci oficjalny profil gali i umawiali na nim brutalne walki dzieci. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

„Gala” miała odbyć się w miniony weekend. Z ilustracji, jakie właśnie opublikowała policja, wynika, że miało dojść do 7 walk. Atrakcją wieczoru miał być pojedynek między Danielem a Dominikiem. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zawodnikami byli chłopcy.

Do starcia nie doszło, bo w ostatniej chwili do akcji wkroczyli policjanci z Chorzowa.

– W miniony piątek kryminalni z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w weekend na terenie miasta ma odbyć się nielegalna gala MMA z udziałem nieletnich – informują policjanci. I przyznają: – Choć informacja wydawała się wręcz niewiarygodna, policjanci postanowili ją jednak sprawdzić.

I okazało się, że to prawda. Mundurowi – sprawdzając portale społecznościowe – natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało na żart, ale nim nie było.

Advertisement

– Informacje zdobyte przez śledczych mówiły o tym, że podobne walki odbyły się już w ubiegłym miesiącu. Wtedy miała to być spontaniczna sytuacja, jednakże po jej “sukcesie”, dwóch 18-latków i jeden 17-latek postanowiło zorganizować “profesjonalną galę” dla nieletnich amatorów MMA – opisuje policja.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement