Connect with us

Na sygnale

Otwarcie remizy OSP Bądecz

Published

on

Szczęśliwy finał wielkiego nieszczęścia, jakie spotkało w styczniu ubiegłego roku strażaków z niewielkiej miejscowości w powiecie pilskim. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądeczu, której siedzibę zniszczył ogień, w nieco ponad rok po pożarze remizy może funkcjonować w całkowicie nowym obiekcie, a już wkrótce miejscowy samorząd zakupi dla niej nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

 

Uroczyste otwarcie nowej remizy odbyło się w miniony piątek, 31 marca. Państwo polskie nie pozostawiło strażaków i społeczności Bądecza samym sobie. Krótko po pożarze, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, samorząd Wysokiej otrzymał środki celowe na budowę nowej remizy strażackiej wraz z jej wyposażeniem – 1 920 000 zł, a także na kupno nowego, średniego wozu bojowego dla Bądecza – 880 000 zł, w miejsce poprzedniego, który uległ zniszczeniu.

Advertisement

Uroczysty apel, który odbył się przed nową siedzibą jednostki, był doskonałą okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc miejscowej społeczności.

– Niezmiernie się cieszę, że dzięki ścisłej współpracy z władzami miasta i gminy, na czele z burmistrzem Wysokiej Arturem Kłyszem, historia ubiegłorocznego pożaru ma swoje szczęśliwe zakończenie – podkreślił poseł tej ziemi, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Jak powiedział nam burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz, nowy wóz prawdopodobnie przyjedzie do remizy na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement