Connect with us

Fotorelacje

Ekumeniczny Koncert Kolęd

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Boże Ciało w Pile: pełne tradycji i duchowości – FOTORELACJA

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Boże Ciało, znane również jako Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego.

Obchodzone w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, przypomina wiernym o realnej obecności Jezusa Chrystusa w Eucharystii. W Polsce, to święto jest obchodzone z dużym rozmachem, a jednym z miejsc, gdzie tradycja ta jest szczególnie żywa, jest Piła.

Historia i Znaczenie Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała sięga XIII wieku, kiedy to św. Juliana z Cornillon miała wizję Chrystusa, który zażądał ustanowienia święta ku czci Eucharystii. W 1264 roku papież Urban IV oficjalnie ustanowił święto, a jego głównym elementem stała się procesja z Najświętszym Sakramentem. W Polsce tradycja ta szybko się przyjęła i do dziś gromadzi tysiące wiernych.

Boże Ciało w Pile

W Pile, jak co roku, Boże Ciało jest obchodzone z wyjątkową pompą i zaangażowaniem lokalnej społeczności. Uroczysta procesja, która przechodzi ulicami miasta, jest nie tylko manifestacją wiary, ale także okazją do spotkania się i wspólnego świętowania. Wierni uczestniczą w procesji, niosąc chorągwie, kwiaty i śpiewając pieśni religijne. Dzieci, ubrane w białe stroje, sypią kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, a mieszkańcy dekorują swoje domy i ulice.

Advertisement

Fotorelacja z Bożego Ciała w Pile

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej fotorelacji z tegorocznych obchodów Bożego Ciała w Pile. Nasze zdjęcia uchwyciły nie tylko duchowy wymiar tej uroczystości, ale także radość i wspólnotę, jaka towarzyszyła uczestnikom procesji. Zobaczcie, jak wyglądało to niezwykłe wydarzenie oczami naszych fotografów i poczujcie atmosferę, która panowała w tym dniu w Pile.

Dlaczego Warto Uczestniczyć w Bożym Ciele?

Uczestnictwo w Bożym Ciele to nie tylko wyraz wiary, ale także okazja do refleksji nad własnym życiem duchowym. To moment, kiedy możemy zatrzymać się w codziennym pędzie, aby zanurzyć się w modlitwie i wspólnocie z innymi wiernymi. Procesja Bożego Ciała to także piękna tradycja, która łączy pokolenia i wzmacnia więzi międzyludzkie.

Advertisement
Continue Reading

Fotorelacje

Trwa Pancerna Majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Punktualnie w południe rozpoczęła się Pancerna Majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym. Ciekawostką dzisiejszego dnia była prezentacja czołgu T-92, który wiele lat temu stacjonował w Pile.

To jednak nie jedyna atrakcja z jaką mamy do czynienia w Pilskim Muzeum Wojskowym. W trakcie dwudniowej imprezy można skorzystać z przejażdżek militarnymi pojazdami, zobaczyć zdalnie sterowane modele czołgów, zwiedzić wystawy stałe. Wejść do SU-22 czyli pilskiego słynnego “Tygryska” czy też zasiąść w prawdziwym czołgu.

Na spragnionych czeka prawdziwa wojskowa grochówka. 4 maja kolejny dzień Pancernej Majówki. Kto jeszcze tam nie był, przypominamy, że dojazd samochodem od ul. Wałeckiej. Dalej zgodnie z kierunkowskazem.

Wideo z Pancernej Majówki wkrótce na naszym kanale na Youtube.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement