Connect with us

Edukacja

WYRZYSK: Nagrody na sport i naukę

Published

on

127 uczniów ze szkół podstawowych z klas IV-VIII w Gminie Wyrzysk zostało nagrodzonych za osiągnięcia wysokich wyników w nauce i sporcie.

Uzyskali średnią ocen minimum 5,21 lub zajęli minimum I miejsce w zawodach na szczeblu powiatowym oraz mają co najmniej bardzo dobre zachowanie. W tym roku po raz drugi w historii tego wydarzenia dwóch uczniów uzyskało najwyższą możliwą średnią ocen 6,0. Są to Weronika Grochowska ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie i Antonii Belka ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią.

Podczas VII Młodzieżowej Gali Nauki i Sportu nagrodzono również sportowców, którzy w minionym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe minimum na szczeblu wojewódzkim w tenisie stołowym i stunt. Nagrody otrzymali: Karol Jagodziński, Oliwier Jaskulski, Waldemar Kukurowski, Krzysztof Pijanowski i Wiktor Puciłowski.

– Jestem ogromnie dumna i cieszę się, że tak wielu uczniów otrzymuje dzisiejsze wyróżnienia. To dowód dla mnie jako Burmistrza, że jakość edukacji w naszych szkołach stoi na wysokim poziomie i że nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice dołożyli wszelkich starań, by rozwijać w dzieciach pasję do nauki i sportu. I dziś Wam, Drodzy Państwo, za to serdecznie dziękuję – mówi Bogusława Jagodzińska, Burmistrz Wyrzyska.

 

Advertisement

Słowa podziękowania kierujemy do dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkół, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw dzieci i młodzieży. Dziękujemy za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, za włożony trud w wychowanie, bezpieczeństwo wychowanków i za dbałość o edukację

– Dziękuję rodzicom za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkoły, za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku naszych placówek oświatowych i zaangażowanie. Wiem, że gdyby nie Państwa działania wielokrotnie nie udałoby się zrealizować wielu planów i marzeń naszych uczniów. Dziękuję, że zawsze możemy na Państwa liczyć – dodaje na zakończenie Burmistrz Wyrzyska.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Edukacja

Nowe miejsca opieki dla dzieci w północnej Wielkopolsce

Published

on

By

W Pile i w Budzyniu powstaną nowe miejsca opieki dla dzieci do lat 3. Dziś w Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Pile wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy na dofinansowanie realizacji zadań w ramach programu Maluch+ na łączną kwotę ponad 3 mln zł.

Celem programu Maluch+ jest stworzenie w skali kraju wysokiej jakości, dostępnej terytorialnie i przystępnej cenowo opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami i wymagających szczególnej opieki.

Program Maluch+ jest bardzo ważnym instrumentem wsparcia polskich rodzin. Jest to z jednej strony zapewnienie miejsc opieki dla najmłodszych, ale również ułatwienie rodzicom łączenia opieki nad dziećmi z pracą zawodową – mówił wojewoda Michał Zieliński.

Miasto Piła otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 1,8 mln zł na adaptację pomieszczeń dla celów utworzenia Żłobka nr 3 w Pile wraz z pierwszym wyposażeniem. Z kolei Miasto i Gmina Budzyń dzięki dotacji w kwocie ponad 1,2 mln zł będzie mogło utworzyć klub dziecięcy z 30 miejscami opieki.

Od 2016 roku do Wielkopolski trafiło ponad 145 mln zł na opiekę instytucjonalną. Dzięki tym środkom w całym województwie utworzonych zostało ponad 6 tys. miejsc dla najmłodszych. Nowa odsłona programu Maluch+ na lata 2022-2029 to blisko 400 mln zł dla wielkopolskich samorządów i innych podmiotów, dzięki którym powstanie ponad 8 tys. nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, a także zapewnione zostanie funkcjonowanie miejsc już utworzonych.

Advertisement

Continue Reading

Edukacja

Narodowy dzień sportu w Falmierowie

Published

on

By

17 września na boisku szkolnym w Falmierowie było bardzo głośno i wesoło, a to za sprawą Narodowego Dnia Sportu “Zakończenie Lata Na Sportowo”. Tylu konkurencji sportowych w ciągu jednego dnia nie było w Gminie Wyrzysk bardzo długo.

Imprezę rozpoczął występ artystyczny dzieci z Kółka muzycznego Szkoły Podstawowej w Falmierowie. Najmłodszych w wir gier i zabaw porwała Pani Natalia Ostałowska. Ochłodę w ten słoneczny dzień zapewnili strażacy z OSP Gromadno. Poczęstunek przygotowały niezastąpione KGW Falmierowo, KGW Kościerzyn Wielki oraz KGW Gromadno.

Edukację dotyczącą segregacji śmieci przeprowadziła Straż Miejska w Wyrzysku. Mali artyści wykazać mogli się malunkami przedstawiającymi zdrowy tryb życia. Na miłośników błyskotek czekało stoisko z brokatowymi tatuażami oraz ozdabianiem twarzy. Naszym młodym sportowcom należała się niespodzianka w formie lodów, które zorganizował Radny Leszek Malczewski.

Wśród dzisiejszych konkurencji uczestnicy korzystali z:
-przeciągania liny
-golfa
-kopania piłki do celu oraz rzutu piłki do bramki
-sumo.

Advertisement

Do wspólnej zabawy sportowej przyłączyła się również Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska z Radnymi Rady Miejskiej w Wyrzysku oraz sołtysem sołectwa Gromadno Romanem Kowalskim, a wygrane nagrody w turnieju badmintona oraz rzucie piłki do celu przekazali na rzecz Szkoły Podstawowej w Falmierowie.

Wśród dorosłych najlepszą konkurencją okazało się kopanie piłki do celu w założonych alkogoglach, które przyniosło dużo śmiechu i zabawy. W przeciąganiu liny stanęli na przeciwko siebie uczniowie klas 4-8 oraz dorośli, zwycięzcami została młodzież zdobywając puchar Radnego Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotra Banacha.

 

Advertisement
Continue Reading