Connect with us

Biznes

Wyższy poziom wrażliwości społecznej w Alior Banku

Published

on

art. sponsorowany

Alior Uniwersytet, promocja zdrowia i rozwoju osobistego czy wolontariat – to tylko część działań skierowanych do pracowników Alior Banku, który stawia sobie za cel bycie cyfrowym liderem wrażliwym społecznie – mówił Marek Bednarczyk, dyrektor zarządzający pionem HR w Alior Banku. Instytucja została wyróżniona w tym roku licznymi nagrodami, w tym tytułem „Pracodawcy godnego zaufania”, „Wizjonera Zdrowia” oraz „Top Employer Polska 2023”.

Advertisement

Otwarcie Alior Uniwersytetu odbyło się przy współpracy z polskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie czy Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu.

Dyrektor HR Alior Banku podkreślał, że bankowy uniwersytet to merytoryczna i zachęcająca do nauki przestrzeń pozwalająca na poszerzanie wiedzy biznesowej, technicznej, ale również osobistej.

Pracownicy mają dostęp do szkoleń specjalistycznych, poszerzających umiejętności sprzedaży i obsługi klienta, rozwijających kompetencje przyszłości, umiejętności liderskie. Dużą popularnością cieszą się też programy wzmacniające dobrostan osobisty” – mówił Marek Bednarczyk.

Jego zdaniem, w obszarze strategii ESG (Environmental, Social, Governance) bank kładzie szczególny nacisk na literkę „S”, czyli odpowiedzialność społeczną.

Advertisement

Inspiruje ona Alior Bank do działania nakierowanego na zapewnienie dobrostanu psychofizycznego pracowników, wsparcie ich rozwoju zawodowego oraz osobistego. Jednym z narzędzi do realizacji tych celów było powołanie do życia Uniwersytetu Aliora” – mówił Bednarczyk.

Jak dodał, Alior Uniwersytet działa też poza strukturami banku, m.in. poprzez budowanie długofalowej współpracy z uczelniamioraz działania łączące świat biznesu ze środowiskami studenckimi.

Te działania to m.in. uruchamianie programów stypendialnych, kierunków studiów pod patronatem Alior Banku, gdzie nasi eksperci są wykładowcami i wykładowczyniami. W pakiecie są też staże i merytoryczne konferencje” – wyliczał dyrektor.

Bank, promując innowacyjne metody uczenia się, chciał dopasować je do potrzeb i oczekiwań zmieniających się pokoleń pracowników.

Advertisement

W przestrzeni o nazwie Alior Talks dostarczamy inspiracji rozwojowych w formacie krótkich filmów, nagrywanych w specjalnie wybudowanym studio TV Aliora, do którego zapraszamy ekspertów wewnętrznych oraz czołowych twórców z rynku” – tłumaczył Marek Bednarczyk.

Szef Pionu HR Alior Banku, zwrócił także uwagę na wyjątkowo ciekawą jego zdaniem edukacyjną inicjatywę banku, czyli Festiwale Rozwoju, organizowane w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Na festiwal zapraszani są czołowi mówcy z Polski i zagranicy oraz wewnętrzni eksperci i ekspertki banku. W tym roku poruszaliśmy m.in. temat sztucznej inteligencji, szukaliśmy zależności między sportem a przywództwem oraz analizowaliśmy czym jest well-being” – mówił dyrektor.

Oferta edukacyjna Alior Uniwersytetu dostępna jest dla 6500 pracowników banku, ale wkrótce dostęp zyskają też pracownicy spółek zależnych Alior Banku.

Advertisement

Dowodem na sens naszych działań edukacyjnych, a zwłaszcza powołania Alior Uniwersytetu jest zdobyta nagroda w konkursie >>Pracodawca godny zaufania<< w kategorii Edukacja” – podkreślił dyrektor.

Nagroda za edukacyjne inicjatywy Aliora, to niejedyne wyróżnienie przyznane w ostatnim czasie bankowi. Alior Bank otrzymał również prestiżowy tytuł Top Employer Polska 2023 i 2024. Tytuł ten jest przyznawany najlepszym pracodawcom w kraju, którzy kładą nacisk na wprowadzanie wysokich standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Bank został także laureatem nagrody „Wizjonerzy Zdrowia Wprost” w kategorii pracodawca, otrzymał certyfikat Friendly Workplace 2023 oraz wyróżnienie HRNJ – HR Najwyższej Jakości.

To bardzo ważne dla nas wyróżnienia, które pokazują, że wsparcie, które okazujemy pracownikom, szczególnie to w zakresie zdrowia, ma głęboki sens” – ocenił Bednarczyk.

Bednarczyk dodaje, że doświadczenia ostatnich lat, związane z pandemią, a teraz wojną w Ukrainie odbiły się na zdrowiu fizycznym oraz psychicznym Polaków.

Advertisement

W Alior Banku podchodzimy do tego bardzo poważnie, dlatego oferujemy pracownikom wsparcie zdrowia fizycznego i mentalnego. Każdy pracownik banku ma wysokiej klasy pakiet prywatnej opieki medycznej, obejmujący bezpłatny dostęp do m.in. psychologa, psychiatry oraz stomatologa i rehabilitacji” – tłumaczył dyrektor.

Dodał, że poza usługami medycznymi, pracownicy mają też dostęp do platformy Mindgram (well-being), gdzie znajduje się szereg szkoleń, webinariów dotyczących zachowania równowagi psychofizycznej. Ponadto bank wprowadził tzw. „Dzień na U”, czyli dodatkowy pełnopłatny dzień na zrobienie przez pracownika nieobowiązkowych, pogłębionych badań medycznych.

Według szefa pionu HR w Alior Banku, na pracowników bardzo pozytywnie wpływają również inicjatywy charytatywne.

Każdy znajdzie coś interesującego spośród szeregu inicjatyw, począwszy od wolontariatu, przez krwiodawstwo, po charytatywne akcje sportowe. Sport ma szczególne miejsce z sercach pracowników naszego banku, czego dowodem jest organizowana od lat Olimpiada Alior Banku” – wskazał Marek Bednarczyk.

Advertisement

W tegorocznej, dwunastej edycji uczestniczyło 550 pracowników banku, rywalizując w dziewięciu dyscyplinach.

Dyrektor podkreślał, że wszystkie działania Alior Banku – jako instytucji skoncentrowanej na innowacjach cyfrowych, rozwoju pracowników i wrażliwości społecznej – są zawarte w strategii biznesowej, której filarem są zaufanie i odpowiedzialność.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes

Wakacyjne rabaty na paliwa: Gdzie tankować taniej?

Published

on

By

fot. PAP

Podczas tegorocznych wakacji kierowcy będą mogli skorzystać z licznych promocji na paliwa na stacjach Orlen, bp, Circle K, Shell, MOL oraz MOYA. Dzięki tym ofertom paliwo będzie można kupić taniej nawet o 45 groszy na litrze.

Promocje na Stacjach Orlen

Od 28 czerwca na stacjach Orlen paliwa EFECTA są dostępne z rabatem 35 groszy na litrze, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny zniżka wynosi aż 45 groszy. Promocja obowiązuje do 1 września, w każdy piątek, sobotę i niedzielę, i dotyczy użytkowników programu lojalnościowego VITAY. Maksymalna ilość paliwa, którą można kupić w ramach promocji, to 400 litrów.

Weekendowe Rabaty od bp

Sieć bp Polska ogłosiła promocję „Weekendowe rabaty od bp”, która trwa od 28 czerwca do 1 września 2024 roku. Klienci z kartą PAYBACK mogą liczyć na zniżkę 30 groszy na litrze paliwa podstawowego. Promocja obowiązuje w piątki, soboty i niedziele.

Zniżki na Stacjach Circle K

Od 1 lipca Circle K wprowadza dwie zniżki: 30 groszy na litrze paliwa miles lub milesPLUS oraz 10 groszy na litrze LPG SupraGas. Rabaty będą dostępne przez aplikację Circle K EXTRA na pięć tankowań miesięcznie do maksymalnie 50 litrów.

Advertisement

Podróże z Rabatami w Shell

Promocja „Podróże z rabatami” na stacjach Shell trwa od 21 czerwca do 15 września 2024 roku. Uczestnicy programu lojalnościowego Shell ClubSmart mogą uzyskać zniżki na paliwa Shell V-Power oraz Shell FuelSave. Dodatkowo, promocja obowiązuje na wybranych stacjach przez cały tydzień, bez ograniczenia liczby tankowań.

Zniżki w MOL Polska

MOL Polska oferuje letnią promocję od początku lipca do końca sierpnia, z rabatami do 40 groszy na paliwa premium i 35 groszy na paliwa podstawowe. Klienci zarejestrowani w aplikacji MOL Move otrzymają powitalne zniżki i dalsze rabaty przy kolejnych tankowaniach.

Promocje na Stacjach MOYA

MOYA proponuje użytkownikom aplikacji Super MOYA rabat 30 groszy na litrze benzyny i oleju napędowego oraz 10 groszy na litrze autogazu. Przy zakupach w Caffe MOYA rabaty wzrastają odpowiednio do 40 groszy i 20 groszy. Promocja trwa do 1 września 2024 roku.

Podsumowanie

Wakacje to doskonały czas na skorzystanie z promocji paliwowych, które pozwalają zaoszczędzić na tankowaniu. Zachęcamy do śledzenia ofert na wybranych stacjach i korzystania z rabatów.

Advertisement

Continue Reading

Biznes

Organizujesz garden party? Zainspiruj się bezpłatnym e-bookiem od SodaStream

Published

on

By

fot. SodaStream

art. sponsorowany

SodaStream, marka nowoczesnych saturatorów do wody gazowanej, wydała bezpłatny e-book o organizacji garden party. To niemal 100 stron wskazówek, jak od A do Z przygotować udaną imprezę w plenerze. Jeśli myślisz o zabawie pod chmurką, ten kompleksowy przewodnik doda smaku twojemu wydarzeniu.

E-book od SodaStream dostarcza inspiracji każdemu, niezależnie od doświadczenia w organizowaniu garden party. Został tak skonstruowany, aby krok po kroku przeprowadzić czytelnika przez przygotowania do eventu. Jednocześnie nie brakuje w nim nieoczywistych wskazówek i pomysłów dla tych, co chcą wzbogacić swoje dotychczasowe imprezy o efekt „wow”. By go otrzymać, wystarczy wejść na stronę SodaStream i kliknąć „pobierz”, a po chwili e-book trafi na skrzynkę mailową. Co można w nim przeczytać?

Advertisement

E-book nasycony pomysłami – przepis na udaną imprezę

Poradnik zawiera podpowiedzi, kiedy, gdzie i z jakiej okazji najlepiej zorganizować garden party. Znajdują się w nim również pomysły na modne, stylowe aranżacje przestrzeni. Od dekoracji ogrodu po najdrobniejsze ozdoby na stole – SodaStream zadbała o każdy detal.

W obszernym e-booku nie brakuje praktycznych porad dotyczących:

  • wyboru zastawy stołowej w duchu zero waste,
  • komponowania porywającej do tańca playlisty,
  • nietuzinkowych atrakcji dla gości,
  • stylowego i komfortowego ubioru,
  • zabezpieczenia przed komarami,
  • a nawet… konstruowania zaproszeń, którym nikt się nie oprze.

Wreszcie najważniejsze: w środku czeka ponad 30 stron z przepisami na apetyczne przekąski oraz bąbelkowe drinki na bazie wody gazowanej i syropów smakowych od SodaStream. Lista składników, opis wykonania oraz oryginalne sposoby na dekoracje pomogą efektownie przygotować musujące koktajle. Skorzystaj z checklisty i stwórz własne listy najpotrzebniejszych rzeczy, a nie umknie ci żaden szczegół.

SodaStream – specjalista od wody gazowanej

Advertisement

SodaStream specjalizuje się w produkcji nowoczesnych saturatorów do gazowania wody. W jej ofercie są również stylowe butelki wielorazowe oraz syropy smakowe. Wszystko po to, aby uczynić codzienne nawadnianie maksymalnie przyjemnym doświadczeniem i dbać przy tym o środowisko.

Dzięki temu, że wodę gazowaną oraz dziesiątki musujących napojów z syropami można łatwo i szybko przygotować w domu, znika potrzeba kupowania napojów w jednorazowych butelkach z plastiku. Użytkownikom SodaStream udaje się w ten sposób eliminować miliony butelek PET rocznie. Wspólnie z marką przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia plastikiem i promują ekologię w swoim otoczeniu… nieustannie odkrywając przy tym nowe smaki.

SodaStream udowadnia, że zrównoważony styl życia może iść w parze z komfortem. Produkty marki są kojarzone z innowacyjnością, bezkonkurencyjną jakością, ekologią oraz zdrowym stylem życia. Dzięki temu zyskują zwolenników na całym świecie. Tak tworzy się bąbelkowa rewolucja.

O SodaStream

Advertisement

SodaStream jest wiodącą marką produkującą saturatory do gazowania wody, należącą do koncernu PepsiCo. SodaStream umożliwia przygotowywanie wody gazowanej w domowym zaciszu, eliminując konieczność dźwigania ciężkich zgrzewek i zaśmiecania środowiska jednorazowym plastikiem. Jedna butelka SodaStream pozwala zastąpić tysiące tych jednorazowych, a sam ekspres zapewnia świeżą wodę gazowaną zawsze wtedy, gdy mamy na nią ochotę za jednym naciśnięciem przycisku, w wybranym stopniu nagazowania. Aby dowiedzieć się więcej o SodaStream, odwiedź stronę sodastream.pl i śledź SodaStream na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Źródło informacji: SodaStream

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement