Connect with us

Biznes

Jak dobrze pozycjonować stronę w 2022 roku? – Najważniejsze trendy

Published

on

art. sponsorowany

Od wielu lat zauważamy masowy exodus właścicieli biznesów stacjonarnych do świata WWW. Jest to nieunikniony proces zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę czasy pandemii i związane z nią zamrażanie gospodarki. W poniższym tekście chcielibyśmy wraz ze specjalistami z branży SEM przybliżyć Wam najbardziej istotne trendy dotyczące pozycjonowania w bieżącym roku.

Jak przebiega ewolucja content marketingu?

Niektórzy przedsiębiorcy wchodząc do cyfrowego świata wybierają drogę reklamy w wyszukiwarce, całkowicie zapominając o konieczności tworzenia jakościowej i przyciągającej użytkowników treści. Traktowanie tego obszaru po macoszemu jest jednak kategorycznym błędem, bowiem w chwili, gdy kończą nam się finanse na kampanie linków sponsorowanych, zostajemy zupełnie z niczym a intratna pozycja w SERPach odpływa tak szybko jak szybko ją osiągnęliśmy.

Wysokiej jakości treści, tworzone najczęściej przez specjalistów i fachowych copywriterów, pełnią rolę swego rodzaju wirtualnego sprzedawcy – takiego, który wyczerpująco odpowie na każde pytanie czytelnika i rozwiąże jego problemy oraz ewentualne wątpliwości. Dodatkowo to właśnie poprzez teksty jesteśmy w stanie pokazać się internautom w wynikach wyszukiwania Google. Strona pozbawiona treści to zupełnie nieatrakcyjny obszar, zwłaszcza jeśli chodzi o użytkowników szukających ekspertów i autorytetów, którym można zaufać”.

Nie sposób jednak nie zauważyć, że także pole content marketingu nieco ewoluuje. Każdy kolejny rok przynosi nam coraz większą popularność treści – bez względu na ich format. Materiały wideo oraz audio (na przykład podcasty) wydają się jeszcze lepszą alternatywą dla tradycyjnych tekstowych treści, które okazują się być dla niektórych trudniejsze w odbiorze. Właśnie z tego powodu w kolejnych latach pozycjonowania strony należy zwrócić się ku tym szczególnym kanałom.

Advertisement

Budowanie zaplecza linków przychodzących

Wraz z marketingiem treści idzie nieustannie w parze działanie określane mianem link buildingu. Nie trzeba tłumaczyć na czym polega budowanie bazy linków prowadzących do naszej strony, warto jednak zaznaczyć, że nie chodzi nam o ilość odnośników, ale raczej o jakość. Odsyłacze powinny prowadzić użytkownika i roboty Google ze stron w jakiś sposób związanych z naszą działalnością. Do tego linki muszą być umiejscowione w naturalny sposób, na przykład w powiązanych z naszą branżą i produktem tekstach. Artykuły linkujące zaś powinny być oryginalne i jakościowe, a na dokładkę zgodne tematycznie z naszą ofertą i ekspercką wiedzą. Oczywiście każda agencja marketingu sieciowego ma własne metody na skuteczny link building, który jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na ranking. Bardzo popularną w całej strategii SEO jest pozycjonowanie lokalnie na konkretnie miasta. Strategia ta obejmuje pozycjonowanie strony na frazy związane z konkretną lokalizacją np. Pozycjonowanie stron na miasto Wrocław. W AFTERWEB na powodzenie klienta pracuje cały fachowy zespół, dlatego uzyskanie czołowej pozycji możemy uznać za pewnik.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

ERGO Hestia z wysokim ratingiem AA i stabilną perspektywą

Published

on

By

art. sponsorowany

Agencja Fitch określiła rating siły finansowej (IFS) ERGO Hestii na wysokim poziomie AA z perspektywą stabilną.

Jak podkreślają eksperci agencji Fitch, rating odzwierciedla siłę, jaką daje bycie częścią, a równocześnie spółką, o strategicznym znaczeniu dla wiodącego na świecie reasekuratora – Munich Re. Decydujące znaczenie mają także bardzo wysokie poziomy rentowności i wypłacalności, wiodąca pozycja rynkowa oraz niski poziom ryzyka inwestycyjnego ERGO Hestii.

Gwarancja bezpieczeństwa finansowego to nasze zobowiązanie wobec klientów oraz partnerów biznesowych. Potwierdza to tak wysoka ocena ratingowa – mówi Artur Borowiński, prezes ERGO Hestii. – Na przestrzeni ostatnich lat osiągnęliśmy bardzo dużo w zakresie zabezpieczenia finansowego. Wystarczy przypomnieć, że jako pierwsi w polskich ubezpieczeniach wdrożyliśmy niezwykle zaawansowany model wewnętrzny. Jesteśmy na najwyższych poziomach wypłacalności i bezpieczeństwa finansowego. Nasi klienci, zwłaszcza korporacyjni, to doceniają”.

Advertisement

ERGO Hestia znajduje się na podium ubezpieczycieli w Polsce. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. Wysoki rating otwiera nowe możliwości w ubezpieczeniach korporacyjnych – w dotychczasowym spektrum aktywności, ale także w obszarach rozwojowych, na przykład w istotnych dla polskiej gospodarki energetyce odnawialnej i strategicznych projektach infrastrukturalnych.

Źródło informacji: ERGO Hestia

Advertisement
Continue Reading

Biznes

Skuteczna realizacja decyzji środowiskowej przez Kopalnię Turów

Published

on

By

art. sponsorowany

Kopalnia Turów na bieżąco wypełnia zobowiązania z decyzji środowiskowej, wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, poprzez realizację szeregu inwestycji i działań proekologicznych ograniczających jej wpływ na pobliskie tereny Polski, Czech i Niemiec. Na wszystkie działania kopalni wynikające decyzji środowiskowej przeznaczono do tej pory ok. 56,6 mln zł.

Decyzja środowiskowa jest decyzją administracyjną, której zadanie polega na takim ukształtowaniu danej działalności, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu wpłynęła na stan środowiska naturalnego. W trakcie starań Kopalni Turów o decyzję środowiskową do 2044 r., zgodnie z polskim i europejskim prawem kopalnia intensywnie współpracowała ze stroną czeską i niemiecką w zakresie raportu o oddziaływaniu kopalni na środowisko. W ramach uzgodnień treści raportu środowiskowego odbyły się liczne spotkania ze stroną czeską i niemiecką, w tym z udziałem mieszkańców rejonów przygranicznych. Kopalnia odpowiedziała również na kilka tysięcy pytań – głównie od organizacji ekologicznych. Zarówno Czechy jak i Niemcy zgodziły się na określone środki i inwestycje minimalizujące oddziaływanie Kopalni Turów na pobliskie tereny, podpisując w 2019 r. protokoły z uzgodnień transgranicznych. Warunki zawarte w protokołach transgranicznych zostały na wprost przeniesione do decyzji środowiskowej.

Advertisement

Kopalnia Turów na bieżąco wypełnia zapisy decyzji środowiskowej poprzez realizację inwestycji i działań proekologicznych ograniczających jej wpływ na sąsiadujące z nią tereny przygraniczne. Można wśród nich wskazać działania z obszaru ochrony wód, powietrza, ochrony przed hałasem, rekultywacji oraz nowoczesnych technologii dla ochrony środowiska. Do tej pory Kopalnia Turów na realizację decyzji środowiskowej przeznaczyła ok. 56,6 mln zł. Jedną z zakończonych już inwestycji jest podziemny ekran przeciwfiltracyjny wybudowany w celu ograniczenia potencjalnego wpływu turoszowskiej odkrywki na czeskie zasoby wodne. Testy skuteczności podziemnej bariery potwierdzają, że jest w pełni funkcjonalna i skuteczna. W otworach kontrolnych zlokalizowanych na południe od kopalni, czyli od strony polsko-czeskiej granicy, odnotowywane są wzrosty poziomu zwierciadeł wód podziemnych nawet o 4,64 metra.

Kopalnia Turów nie jest jedynym obiektem, który może mieć wpływ na poziom wód w górotworze na czeskich terenach przygranicznych. Wrażliwość ujęcia wody w czeskiej wsi Uhelna zależy m.in. od zasilania atmosferycznego, utrzymania reżimu eksploatacji, czyli ilości wypompowywanej wody w stosunku do zasobności ujęcia, a także drenażu jego zasobów przez czeską żwirownię Grabstejn, sąsiadującą z ujęciem. Dane z tego obiektu, tak ważne do aktualizacji modelu hydrogeologicznego tego rejonu, mimo licznych próśb nie zostały w pełni przekazane stronie polskiej. Wspomniane zasilanie atmosferyczne, a mówiąc ściślej jego brak spowodowany suszą, jest kluczową kwestią w niezależnym opracowaniu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z 2020 r., przygotowanym na podstawie trzydziestoletniego okresu obserwacji obszaru granicznego z Republiką Czeską, w tym Kopalni Turów.

Ponadto budowane są ekrany akustyczne i przeciwpyłowe, instalowane są nowoczesne systemy monitoringu środowiskowego, krążniki na taśmach wymieniane są na cichobieżne i na bieżąco prowadzone są nowe nasadzenia dzięki czemu wskaźnik lesistości w Gminie Bogatynia wzrósł z 27 do 30 proc.

Więcej o inwestycjach i działaniach realizowanych przez Kopalnię Turów w poszczególnych komponentach środowiska w ramach decyzji środowiskowej można przeczytać na stronie internetowej: https://kwbturow.pgegiek.pl/decyzja-srodowiskowa.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement