Zabił psa kołkiem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu otrzymali informację o uśmierceniu psa w gminie Mirosławiec. Sprawcą okazał się 86-letni mężczyzna, który używając drewnianego kołka pozbawił psa życia. Za popełniony czyn według ustawy o ochronie zwierząt seniorowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Do zdarzenia, doszło w gminie Mirosławiec. Leciwy mężczyzna zaplanował uśmiercenie psa. Jak wstępnie ustalili policjanci 3-letnia suczka miała problemy zdrowotne, co też miało być powodem pozbawienia jej życia.

Jak tłumaczył sprawca, chciał ulżyć psu. Mężczyzna nad ranem, przy użyciu drewnianego kołka, kilkakrotnie uderzył psa w głowę. Następnie zakopał czworonoga w wykopanym wcześniej przez siebie dole. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, oraz lekarz weterynarii, który na wniosek funkcjonariuszy wykonał sekcję zwłok psa – informuje mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

86-letni mężczyzna odpowie za uśmiercenie psa. Według ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart