Rozkoszuj się podróżą w świąteczny czas

Okres świąteczny to czas wzmożonego ruchu na drogach. Jeśli planujemy wybrać się w podróż, a pasażerami będą dzieci ze szczególną troską powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo zwłaszcza naszych małych pasażerów. O zasadach bezpiecznej podróży przypominali policjanci drogówki z Wałcza. Każdy maluch otrzymał pluszową maskotę lub odblaskowe breloczki, a kierowca- rodzic rady i wskazówki.

Zadania policjantów ruchu drogowego to nie tylko represja na drodze. To także szereg akcji i inicjatyw, mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z takich przedsięwzięć były dzisiejsze działania skierowane do kierowców i pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych.

Podróż autem wiąże się z wieloma istotnymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę wybierając się w dłuższą trasę, a najważniejszym z nich jest oczywiście bezpieczeństwo nasze i naszych współtowarzyszy podróży, zwłaszcza naszych pociech. Przed nami święta z którymi wiążą się także podróże.

Abyśmy mogli rozkoszować się świątecznym czasem w podróży musimy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. O tych zasadach i wskazówkach przypominała, podczas akcji sierż. sztab. Magdalena Ogrodowska i post. Mateusz Marcinkowski. Zatrzymanym do kontroli drogowej kierowcom mundurowi przypominali o obowiązku przewozu dziecka w foteliku czy siedzisku o tym, jak ważne znaczenie ma właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa i jak kończy się podróż bez zapiętych pasów.

Policjanci wałeckiej drogówki przypominali także o tym, jak ważną sprawą jest zabezpieczenie różnego rodzaju przedmiotów, które często kładziemy pod przednią szybą lub na półce za tylną kanapą. Nie myślimy o tym, że jeśli dojdzie do ostrego hamowania wszystkie te rzeczy staną się pociskami, które zranią znajdujące się wewnątrz auta osoby.

Funkcjonariusze podkreślali w rozmowie z kierowcami- rodzicami, że dziecko, nawet najbardziej niecierpliwe, nie powinno być wyjmowane z fotelika w trakcie jazdy, gdyż jest to szczególnie niebezpieczne. Podczas spotkania każdy mały pasażer otrzymał pluszowego Gustawa Pancernika, a nieco starsi pasażerowie odblaskowe breloczki. Policjanci rozmawiali o bezpiecznej podróży także z napotkanymi na spacerze przedszkolakami, którym wręczyli odblaskowe światełka. Dzieci przekazały policjantom świąteczne laurki.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart