Connect with us

Na sygnale

Policyjne Mikołajki w Wałczu

Published

on

W związku z nadchodzącymi Mikołajkami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej policji wcielili się w rolę Świętego Mikołaja. Jak przy tego typu spotkaniu Mikołaja z kierowcami mogły być tylko prezenty, a zamiast mandatu zabobonna rózga, wywołująca uśmiechy na twarzach kierowców. Były także upominki dla najmłodszych pasażerów i przechodniów.

Od kilkunastu już lat z początkiem grudnia policjanci wałeckiej drogówki wcielają się w rolę Świętego Mikołaja. Zbliżający się dużymi krokami okres świąt to czas wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci drogówki apelują poprzez Świętego Mikołaja o życzliwość na drodze, ostrożność i rozwagę. Podczas tego typu kontroli drogowej z udziałem Mikołaja w takiej chwili kierującym towarzyszą niezwykłe emocje. Kierowcy usprawiedliwiali się, że na drodze zachowywali się całkiem dobrze i obiecali być wzorowymi kierowcami. Mikołaja prosili przede wszystkim o zdrowie i bezpieczne docieranie zawsze do celu.

Podczas spotkania z Mikołajem nie mogło zabraknąć niespodzianek w postaci quizu na temat świątecznych tradycji, a jak Święty to też i prezenty. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca otrzymywał od policyjnego Mikołaja słodycze, odblaskową kamizelkę, a pojawienie się zabobonnej rózgi wywoływało uśmiechy na ustach kierowców. Każda rózga zaopatrzona była w cukierek.

Pomysłodawcy trwające już od lat Mikołajkowej akcji dla kierowców, bracia kapucyni z Parafii św. Antoniego w Wałczu przygotowali dla kierujących słodkie prezenty. Do działań włączyła się także Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement