Olimpiada wiedzy o HIV / AIDS

Od niemal trzydziestu lat, zawsze 1 grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Tradycyjnie, Starostwo Powiatowe w Pile oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile przyłączają się do obchodów, organizując Powiatową Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem: „ AIDS – wczoraj, dziś, jutro”. Tegoroczna edycja konkursu jest już dziewiątą. Jego adresatami są uczniowie z klas I i II szkół ponadgimnazjalnych, działających na terenie naszego powiatu.

– Obecnie o HIV i AIDS mówi się mniej niż trzydzieści czy dwadzieścia lat temu, ale to wciąż bardzo palący problem społeczny. Śmiertelne żniwo, jakie niesie ta choroba, wciąż jest ogromne, dlatego trzeba nagłaśniać ten temat nieustannie, nie tylko 1 grudnia. Powiat Pilski zawsze wspiera takie akcje, jakże istotne pod kątem profilaktycznym. To nasz obowiązek – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W etapie szkolnym uczestniczyło 316 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 32 z najlepszymi wynikami. Ta część Olimpiady odbyła się w gmachu Starostwa. Zwycięzców zmagań poznamy 11 grudnia.

Fundatorem nagród dla laureatów na etapie powiatowym jest Starosta Pilski. Cel olimpiady to poszerzenie wiedzy młodzieży w zakresie dróg zakażeń wirusem HIV oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Realizacja działania wpisuje się w Krajowy Program Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na lata 2017-2021.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart