W sobotę „Bieg Papieski”

W sobotę 7 kwietnia wystartuje Papieski Bieg Przełajowy na trasie Skrzatusz-Stara Łubianka. Rozpocznie on tegoroczny cykl „Biegaj z nami”, któremu patronuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Dzieje wspólnego biegania na trasie Skrzatusz-Stara Łubianka sięgają 4 kwietnia 2009 roku. Właśnie wtedy, odbył się pierwszy Papieski Bieg Przełajowy, poświęcony pamięci Jana Pawła II. Jak pokazuje historia, wiosenny wyścig po gminie Szydłowo przyjął się na dobre. 7 kwietnia czeka nas jubileuszowa, dziesiąta edycja tego wydarzenia!

Bieg Papieski rozpocznie tegoroczny cykl „Biegaj z nami”. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, składa się on z dziesięciu etapów i zahacza o każdą gminę naszego powiatu. Szydłowo uruchomi biegową machinę, która zatrzyma się dopiero w listopadzie. Kwietniowa impreza zainauguruje też skromniejsze, ale również bardzo popularne Biegowe Grand Prix Gminy Szydłowo (przewidziane są trzy etapy).

Uwaga zawodnicy: Do startu w Papieskim Biegu Przełajowym, podobnie jak do marszu Nordic Walking, bo kijkarzy też nie zabraknie, można jeszcze dołączyć. Wprawdzie zapisy w internecie zostały już zamknięte, ale można się zapisać jeszcze w sobotę, tuż przed startem w Biurze Zawodów, które będzie czynne od 9:30 do 11:00. Wpisowe w dniu imprezy wynosi 50 złotych.

Program:
9:30 – 11:00 – wydawanie numerów, zapisy (Biuro zawodów w Skrzatuszu – sala wiejska)
10:00 – Biegi towarzyszące dla dzieci (boisko przy szkole w Starej Łubiance)
12:00 – Start do biegu na trasie Skrzatusz-Stara Łubianka (dystans: około 9 km)
Około 13:30 – Sztafeta Gmin (boisko przy szkole w Starej Łubiance)
Około 14:00 – wręczenie nagród
Do wspólnej zabawy zaprasza Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart