Connect with us

Wiadomości

Święto latawca w Starej Łubiance

Published

on

W sobotę na boisku przy Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance odbyło się Święto Latawca.  Każdy z nich pomknął w górę, a niektóre wykonały nawet spektakularne akrobacje!

Uczestników przywitał Pan Ryszard Lewandowski – prezes Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych. Pomyślnych lotów, życzyła także Pani Sylwia Gawrońska – wicedyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Sołectwo Stara Łubianka. Modele samolotów akrobacyjnych „w akcji” zaprezentował Pan Eugeniusz Umański, na co dzień instruktor modelarstwa.

W locie na tzw. uwięzi mieliśmy okazję zobaczyć dwa zdalnie sterowane samoloty – jeden z nich, to makieta samolotu akrobacyjnego produkowanego niegdyś we Włoszech, który jako samolot nigdy nie zrobił furory – jednak jak zdradził nam Pan Eugeniusz – samolot ten stał się ulubionym „wzorem” w świecie konstruktorów modelarstwa.

Niespodziankę dla młodych modelarzy przygotował także Pan Ryszard. Były to własnoręcznie skonstruowane rakiety, które wystartowały w podniebną podróż . I choć latawce nie miały możliwości aby dosięgnąć słońca, to niewątpliwie pierwsze Święto Latawca było nieziemskie i na pewno wpisze się w kalendarz imprez organizowanych w Gminie Szydłowo.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement