Connect with us

Na sygnale

Złamali szczękę i wybili zęby.

Published

on

Ojciec i syn pobili mężczyznę, złamali mu szczękę i wybili zęby. Zostali schwytani w pościgu w okolicy Złotowa. Teraz grozi im 5 lat pobytu za kratkami.

W ubiegły weekend policjanci ze Złotowa, zostali wezwani przez kobietę do jednego z mieszkań na terenie osiedla bloków w Złotowie, gdzie miało dojść do pobicia mężczyzny. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali kobietę z dwójką małoletnich dzieci oraz zakrwawionego 44-letniego mężczyznę. Policjanci wezwali zespół ratownictwa medycznego oraz ustalili przebieg zdarzenia.

Złamana szczęka, wybite zęby

Z relacji kobiety wynikało, że przyjechał do niej były mąż z ich pełnoletnim synem, którzy na klatce schdowej, wspólnie zaczęli bić i kopać partnera kobiety. Gdy ten przewrócił się, zaczęli kopać go po głowie. Skutkiem tego były liczne złamania szczęki oraz wybite zęby.

-Mężczyźni po pobiciu ofiary, wybiegli z bloku, wsiedli do auta i uciekli w stronę miejscowości Piła. Niespełna kilkanaście minut później, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali uciekinierów, kilkanaście kilometrów za Złotowem – informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Ojciec i syn, mieszkańcy powiatu złotowskiego, trafili do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. Z dalszych ustaleń wynikało również, że zatrzymany kilka dni wcześniej 45-latek, groził byłej żonie oraz jej partnerowi. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna oraz jego syn mogą być nieobliczalni.

Zatrzymani 45 i 19-latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty pobicia, uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych.

Advertisement

Sąd, na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec obu, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat więzienia.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading

Na sygnale

Policjanci uratowali starsze małżeństwo z pożaru

Published

on

By

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji zarówno 80-letni mężczyzna oraz jego żona bezpiecznie opuścili dom nie odnosząc przy tym żadnych obrażeń.

W środę, 25 stycznia,  po godzinie 10.00 w Białośliwiu doszło do groźnego pożaru. Z budynku mieszkalnego znajdującego się kilkadziesiąt metrów od siedziby Posterunku Policji w Białośliwiu wydobywały się gęste kłęby dymu, które zauważyła przejeżdżająca tamtą drogą policjantka.

Sierżant Sylwia Komasa widząc groźną sytuację jak najszybciej zatrzymała radiowóz i wybiegła w kierunku płonącego domu. Dołączył do niej aspirant sztabowy Sławomir Hołubowski, który w tym samym czasie również dojeżdżał do posterunku, aby rozpocząć służbę. Policjanci niezwłocznie poinformowali Kierownika Posterunku Policji w Białośliwiu o zdarzeniu i jak najszybszym wezwaniu zastępów straży pożarnej.

Funkcjonariusze widzieli jak z drzwi wejściowych wydobywają się gęste kłęby dymu. W progu stał również 80-letni mężczyzna, któremu policjanci pomogli bezpiecznie opuścić budynek. Mężczyzna przekazał policjantom informacje, że w środku domu znajduje się również jego żona. Mundurowi z uwagi na silne zadymienie nie mogli wejść do środka drzwiami wejściowymi. Wykorzystali jednak tarasowe wejście z drugiej strony budynku, gdzie we wnętrzu odnaleźli i wyprowadzili 80-letnią kobietę.

Na miejsce przybyły pierwsze zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Białośliwiu, które przystąpiły do gaszenia źródła pożaru. Jak się okazało, w piwnicy, w której doszło do zaprószenia ognia znajdowały się butle z gazem. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mieszkańcy zostali bezpiecznie ewakuowani i nie doszło do tragedii. Zarówno mężczyzna i kobieta nie odnieśli żadnych obrażeń.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement